Zeman nebo Zeman? Lidé si na sítích stěžují na komise, někteří dostali dva stejné lístky

raz

26. 01. 2018 • 22:15

První den druhého kola prezidentských voleb provádějí menší přešlapy. Lidé si na sociálních sítích stěžují, že od některých komisí získali dva lístky se stejným kandidátem. Dělo se to zřejmě v případě Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Pravděpodobně šlo ale o chybu v podobě slepení lístků. Na jihu Čech pak byly v některých okrscích krátce po otevření místností k dispozici i lístky s Pavlem Fischerem.  

Na problém s dvěma stejnými lístky na sociálních sítích upozornila například herečka Barbora Poláková. „Prosím vás, byla jsem volit a dostala jsem dva volební lístky. Zemana jsem dala stranou a ten druhý lístek dávám do obálky. Když tu koukám, je to taky Zeman!" napsala Poláková s výzvou, aby lidé kontrolovali, jaké lístky od volební komise dostávají. 

 Na podobný problém narazili ale zřejmě i ti, kteří chtěli dát hlas stávajícímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Ve skupině Podporujeme svého prezidenta Miloše Zemana na facebooku si jedna z žen stěžuje, že od komise dostala dva slepené lístky Jiřího Drahoše.

Volby to pravděpodobně neohrozí. Zneplatnění totiž podle ministerstva nehrozí ani v prípadě okrsku v Českých Budějovicích, kde prvních 15 minut mohli lidé hlasovat i pro Pavla Fischera. Jeho lístek dala komise k dispozici omylem. 

SDÍLET