Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman se chlubil podporou od Gotta. Naletěl Fake News svého oblíbeného dezinformačního webu

Zeman se chlubil podporou od Gotta. Naletěl Fake News svého oblíbeného dezinformačního webu

Podpora celebrity má v předvolební kampani cenu zlata. Ví to i prezident Miloš Zeman, který se v sobotu v prvním komentáři k výsledkům voleb neopomněl pochlubit podporou od Karla Gotta. Má to háček. Permanentní slavík obratem upozornil, že před prvním kolem nikoho nepodpořil. Důvody nedorozumění jsou prosté: na Hradě zřejmě četli mezi řádky Parlamentních listů.

Zeman v sobotu promluvil v opatrně vítězné náladě v sídle SPO. Políbil manželku, děkoval za podporu a vyzýval své stoupence, aby ho ve druhém kole nenechali na holičkách. „Jsem vděčný za jakékoli doporučení, pomoc a podporu. Zaregistroval jsem, že mě podpořili tak různorodé osobnosti jako Andrej Babiš nebo Karel Gott. Jen doufám, že půjdou i k druhému kolu voleb, protože tam začíná vše od nuly,“ uvedl.

Zřejmě první lež kampaně před druhým kolem voleb byla na světě. Český slavík totiž skrze svoji mluvčí Anetu Stolzovou jakoukoli podporu hlavy státu důrazně odmítl. „Jako vždy, při všech volbách, jsem jmenovitě nepodpořil žádného kandidáta. Proto ani jejich výroky nekomentuji,“ uvedl zpěvák, který jinak politiku komentuje spíše sporadicky.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Zemanovi lidé viděli dvojmo

Na vině je zřejmě řetězec událostí. Karel Gott se krátce před prvním kolem k volbám skutečně vyjádřil. Pro Blesk uvedl následující: „Současné prezidentské klání sleduji velmi bedlivě, nejen z pohledu názorů a vizí jednotlivých kandidátů, ale zejména z jejich celkového projevu. K volbám půjdu, o prezidentských kandidátech s rozvahou přemýšlím. Budu proto volit člověka, kterého si vážím, jeho myšlenky a názory jsou mi blízké a vím, že naši republiku bude opět dobře reprezentovat. A mohl by dle mého obstát i v nelehké době, která nás nepochybně čeká.“

Na Hradě z toho vyvodili, že řeč je právě o Miloši Zemanovi, ačkoli u Gottova vyjádření bylo explicitně konstatováno, že svého favorita tají. Jako vodítko při vzniku líbivé dezinformace posloužily Parlamentní listy, server který bývá označovaný za království proruského zavádějícího zpravodajství na českém internetu a který má pro Miloše Zemana slabost.

„Zůstanu svůj, na tom mi nejvíc záleží...“

Web 12. ledna zveřejnil článek, ve kterém píše, že se Karel Gott „jednoznačně vyjádřil“, koho bude volit. „Legendární Karel Gott bude volit Miloše Zemana,“ stojí v textu.

autor: Twitter Jiřího Ovčáčka

Punc pak smyšlené zprávě dodal hradní mluvčí Jiří Ovčáček, když zprávu Parlamentních listů poslal přes svůj twitter do světa s podobně přehnaným dovětkem. Prezidentova slova Hrad dosud nedementoval.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek