ČT v předvolebním vysílání přistál klip, kde muslimové napadají důchodkyni. Televize kvůli němu sama podává trestní oznámení

Je to klip, který v předvolebním pásmu vysílaném ze zákona Českou televizí poutá asi největší pozornost a působí nejkontroverzněji. Propagační materiál Bloku proti islamizaci staví na nejhrubší manipulaci, předsudcích a xenofobních náladách. Narazil u samotné České televize, která kvůli němu podala trestní oznámení a obrátila se na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Informoval o tom server lidovky.cz.

Čeští islamofobové usilují o přízeň voličů s teatrálním přehnaným klipem. Spot zachycuje důchodkyni, která s chodítkem pomalu míří na úřad, načež k ní zezadu přistoupí skupina falešných muslimů i s dětmi a jeden z nich jí bezdůvodně oporu podkopne. Pak spolu s dalšími zamíří vítězoslavně "pro dávky". To vše doplňuje komentář, který nadcházející volby absurdně líčí jako souboj o to, zda "dát peníze našim dětem a seniorům nebo muslimům a Afričanům."

O kontroverzním klipu jsme psali i zde

Nenávistné a manipulativní video se znelíbilo samotné České televizi. Ta uskupení podle serveru lidovky.cz nejdříve vyzvala, aby dodalo jiný materiál. Prosba ale zůstala bez reakce. „V případě volebního spotu hnutí Blok proti islamizaci Česká televize v rámci svých zákonných možností vyzvala k dodání náhradního pořadu a podala trestní oznámení,“ komentovala další postup mluvčí České televize Karolína Blinková.

Kromě oznámení se Česká televize obrátila i na vysílací radu, kterou upozornila na možné porušení zákona. Spot veřejnoprávní televize nakonec musela odvysílat v pásmu s dalšími klipy politických stran. „Odpovědnost za obsah pořadů odvysílaných ve vyhrazeném bezplatně poskytnutém vysílacím čase v České televizi mají kandidující subjekty,“ dovysvětlila mluvčí.

Vše o sněmovních volbách čtěte zde.

SDÍLET
sinfin.digital