Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Horliví členové ANO chtěli, aby Babiš agitoval na koncertě Tří sester. Kapela je odpálkovala a šéf hnutí straníkům vynadal

Horliví členové ANO chtěli, aby Babiš agitoval na koncertě Tří sester. Kapela je odpálkovala a šéf hnutí straníkům vynadal

Ahoj lidi, zdraví pravděpodobně dnes své příznivce v Ústeckém kraji Andrej Babiš. Šéf hnutí ANO v pátek zahájil svoji návštěvu severních Čech a místní stranická buňka mu chtěla nachystat překvapení, když oslovila kapelu Tři sestry, zda by nemohl vystoupit během koncertu v Chomutově. Kapela nabídku krajské organizace ANO odmítla a svoje stanovisko zveřejnila na facebooku. Babiš o iniciativě straníků zjevně nevěděl a členům krajské organizace vynadal, jak pro INFO.CZ potvrdil šéf krajské organizace ANO Jan Richter. 

„Dnes 1. 6. 2017 byl náš kapelník telefonicky kontaktován údajně jménem šéfa krajského vedení hnutí ANO s informací o chystané návštěvě poslance Andreje Babiše na našem koncertě 2. 6. v Chomutově, kde je v rámci předvolební kampaně. K oznámení byl vznesen dotaz, zda v případě, že Fanánek je jeho příznivcem, by jej mohl pozdravit z podia. V opačném případě, tedy pokud je jeho odpůrcem, zda by mohl o tomto pomlčet,“ stojí v prohlášení, které kapela včera umístila na svůj facebook.

Tři sestry také odmítají, že by kapela chtěla podporovat jakoukoli politickou stranu. „Zcela principiálně odmítáme, abychom v tomto smyslu byli jakkoli manipulováni či aby se z našich vystoupení staly předvolební mítinky a agitace politických stran. Věříme, že naši fanoušci to cítí stejně,“ zakončila kapela.

Krajská odnož ANO původně uváděla, že nemá s celou akcí nic společného. Šéf krajské organizace ovšem nakonec připustil, že kapelu kontaktoval sympatizant Babišovy strany. "My víme, že pan Babiš chodí rád na koncerty a tak nás napadlo, že když tady hrajou Tři sestry, mohl by tam zajít. Ale protože jsme nechtěli, aby to v místě vyvolalo nějaké negativní emoce, jako že je tam politik, nabídl se jeden náš sympatizant, že zná člena kapely a prověří, jestli jsou s tím v pohodě. O nic víc nešlo. A mrzí mě, že to kapela na facebooku takhle nafoukla. Nic jsme po nich nechtěli. Pan Babiš to nevěděl, taky už nám za to dnes vynadal a na koncert nepůjde," uvedl.

Pokud by předseda ANO koncert navštívil, musel by pravděpodobně počítat s nepříliš vřelým přijetím fanoušků. „Přesnej estebákův styl buď mě podpoř, nebo mlč... Být apolitický jako hudební skupina je super, ale jako člověku to nemá být jedno a proti tomuhle zlu je potřeba se ohradit,“ uvedl v komentářích na sociální sítí například Libor Hlaváč. „Doufám, že tam Bureše čeká aspoň pořádná pivní sprcha, když už nic jinýho. Ukažte se, Chomutováci,“ napsal uživatel se jménem Berny Tyvíškdo.

Andrej Babiš je známý tím, že se rád fotografuje se známými osobnostmi. Na svém facebooku má snímek například s Jiřinou Bohdalovou, Karlem Gottem, nebo Michalem Davidem. Mezi „dvorní“ podporovatele lídra ANO patří například skupina Kryštof, která vystoupila i na jeho nedávné akci na Čapím hnízdě, která měla být Babišovou rozlučkou s křeslem ministra.

Spekuluje se, že bývalý ministr financí také podporuje rapera Rytmuse. Ve svém pořadu ho měl i internetový bavič Kazma. Babiš se na svou stranu pokouší dostat také internetové hvězdy, zúčastnil se například Utuberingu, kde chtěl možná ulovit někoho z youtuberů, kteří v současnosti patří mezi osobnosti s poměrně velkým vlivem nejen na mladší generaci. Internetové influencery se Babiš také pokoušel oslovit letos v březnu, když je pozval na společnou snídani. Velká část se mu tehdy vysmála. Ti, co dorazili, z akce odcházeli většinou nepřesvědčení.

Předseda hnutí ANO má ale i své odpůrce. Na nedávné demonstraci proti němu a prezidentu Miloši Zemanovi vystoupila například herečka Bára Štěpánová, nebo hudebník Jaroslav Hutka. Na demonstraci dorazil také bojovník za kvalitnější potraviny Jan Tuna. Dlouhodobě s Babišem nesouhlasí například i cestovatel Dan Přibáň.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek