Poslanec SPD obchoduje s chudobou. Lidem na dávkách draze pronajímá byty, přitom jim říká „paraziti"

Info.cz

01. 11. 2017 • 12:02

Strana SPD Tomia Okamury vystupuje jako bojovník proti „parazitům“, tedy lidem, kteří pobírají dávky. V praxi se ale na lidech v nouzi neváhá obohacovat. Poslanecký nováček za SPD Lubomír Volný v Ostravě draze pronajímá rodinám v nouzi dva domy ve špatném stavu. Informoval o tom deník MF DNES.

„Měsíčně platíme dvanáct tisíc korun,“ popsala deníku nájemnice. Standardní cena za podobný prostor se přitom pohybuje podstatně níže. Domy se nachází ve čtvrti Přívoz, kterou obývá především romské obyvatelstvo. MF DNES má k dispozici kupní smlouvy, z nichž vyplývá, že první dům koupil Volný před několika lety za 1,25 milionu korun, druhý za necelé dva miliony.

Podle sociálních pracovníků, kteří na místě působí, bydlí u soukromníků v této lokalitě především lidé, kteří mají dluhy a exekuce.

Poslanec deníků odpověděl s tím, že on sám musel se svou rodinou z místa utéct. „Byl jsem to já i se svou rodinou, kdo musel utéct ze svého vlastního domu, protože se v něm nedalo bezpečně a v klidu žít, a byl jsem to já, komu klesla cena nemovitostí zřejmě až o padesát procent,“ napsal deníku. Byty podle svého prohlášení pronajímá „pouze občanům ČR, kteří zvládnou život tam, odkud on i s rodinou utekl“. Z kupních smluv ale podle deníku vyplývá, že domy koupil od původních vlastníků.

Média už dříve upozornila na případ dalšího poslance za SPD Jiřího Kohoutka, který roky provozoval firmu, která nabízela rychlé úvěry. Strana se přitom prezentuje jako bojovník proti nevýhodným půjčkám a lichvě.

SDÍLET