Šéf lidovců Bělobrádek se bezdůvodně obořil na ženu, které zemřel pes. Píše podle něj jako „městská eko-etno-bio vychrtlina“

29. 08. 2017 • 13:27

Pozoruhodný výjev se naskytl uživatelům Facebooku, kteří si přečetli status Lucie Sulovské z Prahy. Jímavě popsala, jak zemřel pes, kterého rodiče před časem pořídili. Člověk by pod textem čekal pochopení nebo útěchu. To by ovšem do diskuze nesměl bez zjevného důvodu vstoupit místopředseda české vlády a šéf parlamentní KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, vzděláním veterinář. Na ženu se skrze svůj oficiální facebookový profil obořil a začal ji školit v tom, jak má o podobných záležitostech psát.

Chvályhodné křesťanské hodnoty Pavla Bělobrádka mají svoje limity a zjevně končí tam, kde si někdo dovolí napsat o smrti svého domácího mazlíčka. A tak se Lucie Sulovská stejně jako další uživatelé Facebooku mohou trochu „dovzdělat“.

Lucie v dojemném postu popsala, co se stalo. „Dneska zemřel náš Alf, pes, ke kterému jsem nikdy nepřilnula. Naši si ho koupili, když jsme ještě měli našeho starého jezevčíka Bennyho,“ začíná svůj text. Tři odstavce o vývoji jejich vztahu končí slovy o tom, jak byl Alf nemocný: „Včera jsem se dozvěděla, že už nevstane a dostane tedy asi injekci. Možná. Sebralo mě to nevídaně. Večer jsme ještě s bratrem u něj klečeli a bratr říkal, že je na tom líp a že možná... Ne“.

Toto ale bylo na lidoveckého bosse příliš a jal se dámu školit. „Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena...“ demonstroval svoji jazykovou výbavu Bělobrádek. U toho ale neskončil.

Bělobrádkovi jako by byl za vzor Václav Klaus, který svého času dokázal filozofovat o tom, proč je čokoládový krém pravicový a salát je levicovou úchylkou. Předseda KDU-ČSL tedy pokračoval v podobném duchu: „Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umírat, jídlo, jíst, kakakat atd.) je modernisticke, levicové a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtlině s korálky na krku, náušnicemi v nose, pupku a obočí, s plandající sukni (lunty) a pijící čaje z misky.“

V komentářích se šéf lidovců dočkal očekávané kritiky. „Vás fakt nekdo volí? Nechápu...“ zní hned první reakce.

Pro Bělobrádka to zdaleka není poprvé, kdy bez zjevného důvodu sáhl po těžko pochopitelném slovníku. Před časem si například zkomplikoval život, když v rozhovoru pronesl, že strádající matky samoživitelky by si měly najít jiného chlapa. Lidovecký šéf si zřejmě věří, luxus odsuzovat těsně před volbami celé skupiny voličů si může dovolit jen málokdo.