V poražené ČSSD už zase vyvolávají buldozera Paroubka. Připomeňte si, jakou scénou to dopadlo minule

Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku v souvislosti s volební prohrou ČSSD oprášili požadavek na vstup bývalého předsedy ČSSD a někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Vyzývají pražský výbor sociální demokracie, aby Paroubkovo přijetí do místní organizace v Cerhenicích neblokoval. ČTK to řekl předseda ČSSD na Kolínsku a cerhenický starosta Marek Semerád. Pražští sociální demokraté sdělili, že se otázkou znovupřijetí Paroubka do strany v tuto chvíli nebudou zabývat.

O přijetí Paroubka se Cerheničtí pokoušeli už v létě, narazili ale na odmítavý postoj pražských kolegů. Opětovný vstup do strany musí podle stanov schválit Paroubkova původní domovská organizace a také příslušný okresní a krajský výkonný výbor. Pražský výbor sociální demokracie ale Paroubkův návrat zamítl. Podle Semeráda by pražští sociální demokraté měli po prohraných volbách učinit sebereflexi a své stanovisko přehodnotit.

Fenomén Bartoš: Kdo je rebel s dredy, který k urnám dostal i nevoliče

Výsledkem sněmovních voleb se v sobotu zabýval okresní výkonný výbor sociální demokracie v Kolíně. Jeho členové přijali usnesení týkající se Paroubka, které pošlou pražským kolegům. „Žádáme je, aby přehodnotili své stanovisko a umožnili Jiřímu Paroubkovi, aby mohl vstoupit k nám do místní organizace,“ uvedl Semerád.

Letní pokus o návrat Paroubka do strany narazil na ostrý nesouhlas stranických špiček a vyvolal emotivní při. Paroubka následně začaly stále víc pobuřovat dotazy na to, co pokusem sleduje a jaké jsou jeho motivace, což vyvrcholilo například v rozhlasovém rozhovoru:

3514700:article:true:true:true

ČSSD skončila ve volbách se ziskem 7,27 procenta hlasů až šestá, jasně vyhrálo hnutí ANO, které dostalo 29,64 procenta. V Praze sociální demokraty volilo 5,57 procenta lidí. Debakl utrpěla ČSSD i ve Středočeském kraji, kde jí náleží sedmé místo a 6,63 procenta hlasů. Semerád míní, že kdyby středočeští sociální demokraté vsadili na jiného lídra než Jana Hamáčka, mohl být volební výsledek lepší.

Vše o sněmovních volbách čtěte zde.

Feri bude nejmladším poslancem v historii. Kdo je mladík s afrem, který očaroval davy?

SDÍLET
sinfin.digital