Žijeme, jsme tam, zní z TOP 09, která se těsně dostala do sněmovny. Skanduje se jméno Feriho

ČTK, lup, Vojtěch Kristen

21. 10. 2017 • 19:30

Dramatické chvíle dnes u sčítání hlasů zažili politici z TOP 09. Dlouho se pohybovali pod hranou vstupu do Poslanecké sněmovny, nakonec se dostali na úroveň 5,1 procenta hlasů. „Pokud ANO, komunisté a hnutí Svoboda a přímá demokracie dohromady posbírají ve volbách víc než polovinu hlasů, bude to porážka," řekl v průběhu sčítání novinářům předseda TOP 09. 

„Feri, Feri," skandovali v týmu TOP 09 v okamžiku, kdy se ukázalo, že se TOP 09 dostane dostatek hlasů pro vstup do parlamentu. „Žijeme, jsme tam," zaznamenal úlevu ve štábu reportér INFO.CZ. O překročení hranice rozhodly až v posledních chvílích hlasy z hlavního města Prahy. 

3734709:article:true:true:true

„Je velmi pravděpodobné, že se voliči rozhodli, že nesystémové strany ANO, SPD a KSČM budou mít více než 50 procent. To je důvod k obavám," řekl. Pokládal by to za neúspěch pro celou republiku.

 

Pokles volebního zisku tradičních stran je podle něj trendem nejen v Česku, ale i v zahraničí. Zda bude kandidovat, aby pokračoval v čele TOP 09, řekne předsednictvu strany v úterý. Volební sněm má strana naplánovaný na závěr listopadu. „Na to rozhodnutí bude samozřejmě mít velký vliv i volební výsledek," konstatoval.

SDÍLET

Billboard-bottom-1