Volby 2017: Kalousek: Přes 50 procent pro ANO, SPD a KSČM by byla porážka | info.cz

Články odjinud

Žijeme, jsme tam, zní z TOP 09, která se těsně dostala do sněmovny. Skanduje se jméno Feriho

Dramatické chvíle dnes u sčítání hlasů zažili politici z TOP 09. Dlouho se pohybovali pod hranou vstupu do Poslanecké sněmovny, nakonec se dostali na úroveň 5,1 procenta hlasů. „Pokud ANO, komunisté a hnutí Svoboda a přímá demokracie dohromady posbírají ve volbách víc než polovinu hlasů, bude to porážka," řekl v průběhu sčítání novinářům předseda TOP 09. 

„Feri, Feri," skandovali v týmu TOP 09 v okamžiku, kdy se ukázalo, že se TOP 09 dostane dostatek hlasů pro vstup do parlamentu. „Žijeme, jsme tam," zaznamenal úlevu ve štábu reportér INFO.CZ. O překročení hranice rozhodly až v posledních chvílích hlasy z hlavního města Prahy. 

TOP 09 se dozvěděla, že překročila 5 % autor: INFO.cz

„Je velmi pravděpodobné, že se voliči rozhodli, že nesystémové strany ANO, SPD a KSČM budou mít více než 50 procent. To je důvod k obavám," řekl. Pokládal by to za neúspěch pro celou republiku.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

 

Pokles volebního zisku tradičních stran je podle něj trendem nejen v Česku, ale i v zahraničí. Zda bude kandidovat, aby pokračoval v čele TOP 09, řekne předsednictvu strany v úterý. Volební sněm má strana naplánovaný na závěr listopadu. „Na to rozhodnutí bude samozřejmě mít velký vliv i volební výsledek," konstatoval.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud