Návrat kmotrů v Brně? Slyšet to od megakmotra Babiše je úsměvné, říká lídr Pirátů Koláčný

Piráti vyjednávájí v Brně o koalici s ODS, lidovci a ČSSD. Andrej Babiš hovoří o podrazu na vítězné hnutí ANO a Piráty kritizuje za to, že umožňují návrat kmotrů k moci. „Od megakmotra Babiše beru označování konkurence za návrat kmotrů jako úsměvné, obzvlášť v situaci, kdy s ODS i ČSSD jednalo hnutí ANO den před tím a nikdo s tím neměl problém,“ reaguje na kritiku v rozhovoru pro INFO.CZ lídr Pirátů v Brně Tomáš Koláčný. A dodává, že prostřednictvím analytického týmu poslaneckého klubu Pirátů prověří pozadí možných uchazečů o místo v radě a nepodpoří nikoho, kdo by měl korupční minulost.

Bezprostředně po volbách to vypadalo, že skončíte spolu s SPD v opozici. Co se mezitím semlelo?

V pondělí, přibližně ve 22:40 jsme byli dotázání, zda bychom chtěli jednat o koaliční spolupráci na platformě ODS, KDU, Piráti a ČSSD. Okolo půlnoci jsme potvrdili zájem jednat, jelikož nám tato varianta dávala větší smysl, než nemožnost prosazovat program z opozice.

Lídr ANO Petr Vokřál vám nabídl místo v koalici, avšak bez zastoupení v radě. Co jste mu na schůzce řekl a jak reagoval na to, že je to pro vás neakceptovatelné?

Sdělil jsem mu, že podpora široké koalice bez zastoupení v radě nám nedává smysl, ale že v případě zastoupení v radě města jsme připraveni jednat o rozšíření široké koalice. A že námi v té době preferovaná varianta je pokračování v současném rozložení. Hnutí ANO následně zveřejnilo, že bude sestavovat koalici bez nás.

Že se lidovci a Piráti vrátí k ANO? Riziko tu je, koalici zaručenou nemám, přiznává Vaňková z ODS

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital