Pirátský kandidát na primátora: V Praze by mohl vzniknout porodní dům, kde by se další učili

Markéta Žižková

Pirátská strana si v blížících komunálních volbách věří. Chce zopakovat úspěch z loňského podzimu, kdy bojovala o poslanecká křesla, a do klání jde tedy samostatně. Jejím kandidátem na pražského primátora je Zdeněk Hřib, expert partaje na zdravotnictví a člen správní rady VZP. „Nepřipustíme, aby tady vznikl nějaký kočkopes, kde jeden táhne hot a druhý čehý. To nedává smysl,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ k případnému vyjednávání o koalici na magistrátu. Pražané si podle něj v oblasti zdravotnictví příliš nestěžují. Prostor pro zlepšení tu ale je. „Já si dokážu představit, že by v Praze mohl vzniknout porodní dům (ambulantní zdravotnické zařízení, ve kterém nízkorizikovým rodičkám při porodu poskytují péči porodní asistentky – pozn. red.), tak jak ho specifikuje legislativa už dnes. Nikde ještě ale neexistuje. Mohli bychom být místem, kam se budou ostatní jezdit dívat, jak to má vypadat,“ popisuje Hřib. Jaké má další programové priority? Omezil by AirBnB? A objeví se v kampani Adriana Krnáčová s Petrem Dolínkem nad Libeňským mostem s červeným tlačítkem? Čtěte velký rozhovor pro INFO.CZ.

Chcete být pražským primátorem. Pokud byste uspěl, kam by se měla Praha posunout za čtyři roky, kdy byste byl v jejím čele?

Představoval bych si, že pohneme s infrastrukturálními záležitostmi, které tu dlouhou dobu stály, a to transparentním způsobem. To znamená, že budou vyhlášeny architektonické soutěže, budou vypořádány připomínky veřejnosti a budou provedeny transparentní soutěže. Posuneme dál digitální metropoli, nabídneme občanům možnost si vyřídit agendy z pohodlí domova. IT nebude sloužit pouze jako jejich šikana.

Kandidát na primátora Nacher: Je to životní výzva. Oproti Krnáčové víc naslouchám a komunikuji jinak

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital