Spojí se s SPD? Slušní lidé jednají před komunálními volbami o spolupráci s parlamentní stranou

ČTK

mst

Radikální hnutí Slušní lidé jedná o spolupráci pro podzimní komunální volby v Brně s nejmenovanou parlamentní stranou. Podle politologů Michala Pinka a Stanislava Balíka nemá samotné hnutí ve volbách velkou šanci.

Radikálně pravicové hnutí složené z lidí z prostředí boxu a fotbalových fanoušků, na sebe upozornilo o víkendu přerušením kontroverzní hry Naše násilí a vaše násilí.

Podle obou politologů sice Slušným lidem roste popularita, ale v rámci Brna pro něj může být pětiprocentní hranice pro zisk mandátů moc vysoká.

„Jejich úspěch záleží na tom, zda půjdou do voleb sami, nebo se spojí s jinou stranou jako třeba SPD. Na to vše je ale poměrně málo času, protože volby jsou relativně brzy,“ řekl Balík.

Pernica uvedl, že Slušní lidé chtějí kandidovat do brněnského zastupitelstva a v dalších 20 z 29 městských částí. „Lídry představíme hromadně. Jednáme o spolupráci s jednou parlamentní stranou a je možné, že budeme mít společnou kandidátku. Proto jména oznámíme až před prázdninami,“ řekl ČTK Pernica. Vyloučil, že by šlo o SPD, stejně jako krajský předseda SPD Jan Hrnčíř. „O spolupráci nejednáme a máme dost svých kvalitních lidí, takže nemáme ani tu potřebu,“ řekl ČTK Hrnčíř.

Muži to dnes mají těžší než ženy, můžou za to radikální feministky a média, říká sexuolog Zvěřina

sinfin.digital