Spolupráce s nováčky na magistrátu se nebojím, mosty jsou priorita, říká Richter

Markéta Žižková

Oblast dopravy připadne na magistrátu politickému nováčkovi Adamu Scheinherrovi (Praha sobě). Podílet se na ní ale bude i dosluhující starosta Prahy 5 a bývalý náměstek primátora pro oblast infrastruktury Pavel Richter (TOP 09). Konkrétně bude působit jako neuvolněný předseda odboru dopravy. Spolupráce s nováčky se podle svých slov nebojí. I podle něj jsou prioritou pražské mosty. „Já jsem byl v komisi, která vybírala v soutěži Dvorecký most, který je na nejlepší cestě být co nejrychleji postavitelný (most spojující Prahu 4 s Prahou 5 – pozn.red.). Mám do toho tedy poměrně interní vhled. Určitě se budeme snažit, aby stál, co nejdříve to půjde, alespoň tento most,“ říká Richter pro INFO.CZ. Zmiňuje ale i Libeňský most a spojení mezi Prahou 7 a Prahou 8.

Jak se vám bude spolupracovat s vašimi koaličními partnery v oblasti dopravy? Náměstkem pro tuto oblast bude Adam Scheinherr z Prahy sobě.

Mou prioritou je, abychom vytvořili tým, který bude racionálně, odborně a rychle schopen rozhodovat o všem, co se týká dopravy. Mám velmi dobrý pocit z mnohahodinových jednání, která jsme vedli nad programovým prohlášením a které bude zveřejněné příští týden. Věřím, že jsme tým schopni vytvořit. To je zatím moje nejsilnější sdělení.

Budoucí náměstek pro dopravu v Praze: Do roku 2022 se nám tu snad podaří postavit jeden most

sinfin.digital