Žít Brno povede do komunálních voleb Antonová, o dalších kandidátech se teprve rozhodne

ČTK, mst

14. 06. 2018 • 14:00

Hnutí Žít Brno bude na podzim kandidovat v komunálních volbách v Brně. Jedničkou kandidátky bude jeho předsedkyně Barbora Antonová. Novinářům to dnes řekli zástupci hnutí.

Původně chtěli lidé spojení s Žít Brno být na kandidátkách Pirátů, ale neuspěli při jejich primárních volbách, nedostali se ani na jedno z prvních pěti míst kandidátky. Žít Brno chce pokračovat v sociálních projektech, které v Brně začalo. Patří mezi ně například přidělení bytů rodinám s dětmi v nouzi.

Hnutí dnes představilo lídra, o dalších kandidátech teprve rozhodne. Zatím tak není jasné, na jakém místě bude primátorův náměstek Matěj Hollan nebo zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund.

Žít Brno před čtyřmi lety mělo na kandidátkách některé Piráty a uspělo jak ve volbách na magistrátu, tak v městské části Brno-střed. Letos se měla situace obrátit a lidé z Žít Brno měli být na pirátské kandidátce, ale při volbě se neumístili na prvních pěti místech ani Hollan, ani zastupitelé hnutí Hana Kašpaříková a Freund, který měl být jako nejúspěšnější z hnutí až na sedmém místě pirátské kandidátky. "Snažili jsme se sestavit širší koalici pro sjednocení liberálních trendů, ale bohužel se to nepovedlo. To nás vede ke kandidatuře," uvedla Antonová.

Podle ní město v posledních letech ožilo, dostala se do popředí dříve odsouvaná sociální i historická témata. Připomněla, že se Brno například omluvilo za poválečný odsun Němců z Brna, při němž zemřely stovky lidí, a pořádá kvůli odsunu Pouť smíření z Pohořelic do Brna.

SDÍLET