Volby 2018 | ANO ve středních Čechách vyšle do boje o Senát místostarostu Benešova a starostku Kosmonos | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ANO ve středních Čechách vyšle do boje o Senát místostarostu Benešova a starostku Kosmonos

ANO ve středních Čechách vyšle do boje o Senát místostarostu Benešova a starostku Kosmonos

Hnutí ANO ve středních Čechách chce vyslat do boje o Senát místostarostu Benešova Jiřího Švadlenu a starostu Kosmonos na Mladoboleslavsku Jiřího Müllera. Kandidáty doporučil krajský sněm a koncem června je ještě musí schválit celostátní výbor hnutí, řekl dnes ČTK předseda krajské organizace ANO František Petrtýl.

Ve středních Čechách se bude volit v okresech Benešov a Mladá Boleslav, dosavadní senátoři Luděk Jeništa (STAN; zvolen za TOP 09/STAN) a Jaromír Jermář (ČSSD) mandáty obhajovat nebudou. Jeništa se soustředí na komunální volby a chce znovu získat křeslo starosty Vlašimi. Jermář horní komoru opouští mimo jiné ze zdravotních důvodů.

Na Benešovsku budou kromě Švadleny usilovat o hlasy voličů politolog Jiří Kozák (ODS), právník Petr Petržílek (ČSSD) nebo místostarosta Říčan u Prahy Zdeněk Hraba (STAN). Piráti nasadí odborníka na vzdělávání Petra Chaluše, lidovci stavebního technika Jana Borgulu, TOP 09 spisovatelku a manažerku Terezii Radoměřskou a komunisté středočeského a benešovského zastupitele Ivana Cinku.

Na Mladoboleslavsku se chce vedle Müllera ucházet o přízeň voličů boleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS) nebo bývalý ředitel mladoboleslavské nemocnice Ladislav Horák, kterého nominovala ČSSD. Za TOP 09 se jim postaví podnikatel Miroslav Plch a za KSČM ekonom Josef Jermář. Kandidátem Pirátů bude dramaturgyně a herečka Daniela Weissová. Lidovci na Boleslavsku nikoho nenasadí a STAN svůj výběr ještě neuzavřeli.

Otázkou také zůstává, jaké kandidáty nasadí do senátních voleb SPD. Místopředsedkyně středočeské organizace Julie Bakošová uvedla, že předsednictvo hnutí představí senátní kandidáty pro všechny kraje najednou. „Termín zatím není znám,“ dodala.

Kde se letos volí do Senátu: Seznam obvodů a na co si dát pozor >>>

Co je to Senát: Jakou má v Česku funkci a historii a proč se mu říká horní komora Parlamentu>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018 - Senát

Termín Kandidáti Voličský průkaz Komunální volby 2018

Senátní volby se uskuteční 5. a 6. října 2018. Češi budou nové členy Horní komory Parlamentu volit v celkem 27 obvodech. Kandidovat chtějí současní senátoři, politici, aktivisté, ale i neúspěšní prezidentští kandidáti. Pokud v prvním kole v jednotlivých obvodech některý kandidát nezíská více než 50 % hlasů, bude se konat druhé kolo volby, pravděpodobně následující víkend.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.