ANO ve středních Čechách vyšle do boje o Senát místostarostu Benešova a starostku Kosmonos | info.cz

Články odjinud

ANO ve středních Čechách vyšle do boje o Senát místostarostu Benešova a starostku Kosmonos

Hnutí ANO ve středních Čechách chce vyslat do boje o Senát místostarostu Benešova Jiřího Švadlenu a starostu Kosmonos na Mladoboleslavsku Jiřího Müllera. Kandidáty doporučil krajský sněm a koncem června je ještě musí schválit celostátní výbor hnutí, řekl dnes ČTK předseda krajské organizace ANO František Petrtýl.

Ve středních Čechách se bude volit v okresech Benešov a Mladá Boleslav, dosavadní senátoři Luděk Jeništa (STAN; zvolen za TOP 09/STAN) a Jaromír Jermář (ČSSD) mandáty obhajovat nebudou. Jeništa se soustředí na komunální volby a chce znovu získat křeslo starosty Vlašimi. Jermář horní komoru opouští mimo jiné ze zdravotních důvodů.

Na Benešovsku budou kromě Švadleny usilovat o hlasy voličů politolog Jiří Kozák (ODS), právník Petr Petržílek (ČSSD) nebo místostarosta Říčan u Prahy Zdeněk Hraba (STAN). Piráti nasadí odborníka na vzdělávání Petra Chaluše, lidovci stavebního technika Jana Borgulu, TOP 09 spisovatelku a manažerku Terezii Radoměřskou a komunisté středočeského a benešovského zastupitele Ivana Cinku.

Na Mladoboleslavsku se chce vedle Müllera ucházet o přízeň voličů boleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS) nebo bývalý ředitel mladoboleslavské nemocnice Ladislav Horák, kterého nominovala ČSSD. Za TOP 09 se jim postaví podnikatel Miroslav Plch a za KSČM ekonom Josef Jermář. Kandidátem Pirátů bude dramaturgyně a herečka Daniela Weissová. Lidovci na Boleslavsku nikoho nenasadí a STAN svůj výběr ještě neuzavřeli.

Otázkou také zůstává, jaké kandidáty nasadí do senátních voleb SPD. Místopředsedkyně středočeské organizace Julie Bakošová uvedla, že předsednictvo hnutí představí senátní kandidáty pro všechny kraje najednou. „Termín zatím není znám,“ dodala.

Kde se letos volí do Senátu: Seznam obvodů a na co si dát pozor >>>

Co je to Senát: Jakou má v Česku funkci a historii a proč se mu říká horní komora Parlamentu>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud