Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ANO ve středních Čechách vyšle do boje o Senát místostarostu Benešova a starostku Kosmonos

ANO ve středních Čechách vyšle do boje o Senát místostarostu Benešova a starostku Kosmonos

Hnutí ANO ve středních Čechách chce vyslat do boje o Senát místostarostu Benešova Jiřího Švadlenu a starostu Kosmonos na Mladoboleslavsku Jiřího Müllera. Kandidáty doporučil krajský sněm a koncem června je ještě musí schválit celostátní výbor hnutí, řekl dnes ČTK předseda krajské organizace ANO František Petrtýl.

Ve středních Čechách se bude volit v okresech Benešov a Mladá Boleslav, dosavadní senátoři Luděk Jeništa (STAN; zvolen za TOP 09/STAN) a Jaromír Jermář (ČSSD) mandáty obhajovat nebudou. Jeništa se soustředí na komunální volby a chce znovu získat křeslo starosty Vlašimi. Jermář horní komoru opouští mimo jiné ze zdravotních důvodů.

Na Benešovsku budou kromě Švadleny usilovat o hlasy voličů politolog Jiří Kozák (ODS), právník Petr Petržílek (ČSSD) nebo místostarosta Říčan u Prahy Zdeněk Hraba (STAN). Piráti nasadí odborníka na vzdělávání Petra Chaluše, lidovci stavebního technika Jana Borgulu, TOP 09 spisovatelku a manažerku Terezii Radoměřskou a komunisté středočeského a benešovského zastupitele Ivana Cinku.

Na Mladoboleslavsku se chce vedle Müllera ucházet o přízeň voličů boleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS) nebo bývalý ředitel mladoboleslavské nemocnice Ladislav Horák, kterého nominovala ČSSD. Za TOP 09 se jim postaví podnikatel Miroslav Plch a za KSČM ekonom Josef Jermář. Kandidátem Pirátů bude dramaturgyně a herečka Daniela Weissová. Lidovci na Boleslavsku nikoho nenasadí a STAN svůj výběr ještě neuzavřeli.

Otázkou také zůstává, jaké kandidáty nasadí do senátních voleb SPD. Místopředsedkyně středočeské organizace Julie Bakošová uvedla, že předsednictvo hnutí představí senátní kandidáty pro všechny kraje najednou. „Termín zatím není znám,“ dodala.

Kde se letos volí do Senátu: Seznam obvodů a na co si dát pozor >>>

Co je to Senát: Jakou má v Česku funkci a historii a proč se mu říká horní komora Parlamentu>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018 - Senát

Výsledky 1. kola

2. kolo Termín Kandidáti Voličský průkaz Komunální volby 2018

První kolo senátních voleb se uskutečnilo 5. a 6. října 2018 a druhé se uskuteční 12. a 13. října. Češi volili nové členy Horní komory Parlamentu v celkem 27 obvodech. Kandidují současní senátoři, politici, aktivisté, ale i neúspěšní prezidentští kandidáti. .

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>