ODS v Praze 8 vybrala jako kandidáta do senátu právníka Golase

Občanští demokraté v Praze 8 vybrali pro volební okrsek 23 jako svého kandidáta do Senátu právníka Milana Golase (59). Ve volbě porazil dosavadní senátorku Danielu Filipiovou. ČTK to dnes sdělil místopředseda ODS Prahy 8 Ondřej Gros. Obvod zahrnuje Prahu 8, Čakovice a Letňany. Golas je prvním kandidátem ODS v Praze. V hlavním městě se bude na podzim volit v Praze 2, 4, 8 a 12.

Důraz v kampani chce Golas klást na téma bezpečnosti a dopravy a prosazovat konzervativní hodnoty, jako je podpora rodiny. „Budu využívat všech možností, které poskytuje pozice senátora i v rámci komunální politiky, která se v posledním volebním období stala v Praze 8 příkladem toho nejhoršího, co může spojení ANO, ČSSD, Zelených a komunistů přinést,“ uvedl.

Ústecká ČSSD nechce vládu s ANO. „Respektuji kraj, ministryní se nestanu,“ říká Nekolová

Golas dostal ve volbě 42 hlasů a Filipiová 11. Golas vystudoval právo na Masarykově univerzitě v Brně, kde absolvoval doktorandské studium. Pracoval v právnických a manažerských pozicích a od roku 2005 působí jako advokát. Členem ODS je od roku 2006. Filipiová byla senátorkou od roku 2000 a od ledna do května 2009 byla ministryní zdravotnictví.

Občanští demokraté budou vybírat ještě další tři kandidáty. „V příštím týdnu budou primární volby například V Praze 2 nebo 4,“ řekla mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Všechny kandidáty ODS představí 26. května na programové konferenci ve středočeských Líbeznicích.

Zoufalec týdne: Karla Šlechtová. Komentář Petra Holce

Kandidaturu do Senátu již ohlásili někteří neúspěšní kandidáti na prezidenta. Jiří Drahoš chce oslovit voliče v Praze 4, Pavel Fischer v Praze 12 a Marek Hilšer v Praze 2. Za Piráty budou v metropoli kandidovat do Senátu Libor Michálek, Lukáš Wagenknecht a Eva Tylová. Komunisté pošlou do podzimního souboje o Senát Martu Semelovou, kandidovat bude v Praze 12.

SDÍLET
sinfin.digital