Paroubek si brousí zuby na Senát. Ostravští sociální demokraté z něj chtějí mít své želízko v ohni

Bývalý předseda ČSSD a někdejší premiér Jiří Paroubek by mohl v Ostravě letos na podzim kandidovat za ČSSD do Senátu. Má nominaci čtyř stranických buněk z Ostravska. O jeho dalším pokusu o návrat informoval Blesk a server iDnes.cz.

„Slyšel jsem o tom, ale komentovat to nechci,“ potvrdil informace starosta Náchoda Jan Birke. Podobně stručný byl i Jiří Zimola: „Zaslechl jsem to, oficiálně o tom ale nic nevím. Vyšší orgány ČSSD o tom ještě nerozhodovaly, teď máme důležitější věci, jednáme o vládě. Později se k tomu určitě dostaneme a budeme to komentovat, je-li to pravda,“ řekl k možnému Paroubkovu návratu do vysoké politiky.

Netolický z ČSSD: Nevím, zda chceme dělat šašky. Nelze říct, že vláda vzniká, ve straně cítím odpor

"Je předčasné se k tomu vyjadřovat. Bude ještě tolik rozhodovacích úrovní, bude to tak na 14 dní. Zatím jsem pochopil, že to chtějí členové a snad i okresní výbor v Ostravě," řekl serveru iDnes.cz Jiří Paroubek.

Paroubek by mohl kandidovat se volebním obvodě 71 Ostrava-město. Jeho nominaci potvrdil ostravský okresní výkonný výbor a městské organizace Výškovice II, Zábřeh I a Starý Zábřeh.

Pod žádostí je podle iDnes podepsaný bývalý poslanec ČSSD Rykala, nyní místopředseda Okresního výkonného výboru ČSSD Ostrava, který vedení strany zároveň vyzval, aby žádost schválili na páteční schůzi.

Z ČSSD Paroubek vystoupil v říjnu 2011 a založil stranu Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), která ve volbách neuspěla. Z politiky odešel v roce 2014, když skončil v čele LEV 21. Tehdy se rozhodl věnovat rodině, podnikání, akademické činnosti a veřejně prospěšným činnostem.

Nyní pětašedesátiletý Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi. Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005, kdy se stal premiérem i předsedou strany.

SDÍLET
sinfin.digital