Potvrzeno: Babiš dominuje, Okamura už netáhne a KSČM by porazila lidovce i TOP 09

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Nové šetření agentury STEM pro CNN Prima News naznačuje novou dynamiku v podpoře některých politických stran. Hnutí ANO je stále hegemonem, navíc stabilním, ustálená je také podpora druhé ODS. O celkovém výsledku příštích voleb se ale rozhodne na politickém chvostu – mezi stranami, které oscilují okolo pěti procent: mírně nahoru jdou komunisté, SPD padá.

První šetření podpory jednotlivých politických stran po volbách do Evropského parlamentu naznačuje sice mírné, ale přece jen nějaké a hlavně zajímavé pohyby.

Pokud by se nyní konaly volby do poslanecké sněmovny, vyhrál by je s přehledem Andrej Babiš a jeho hnutí ANO se ziskem necelých třiatřiceti procent hlasů. Dlouhodobý hegemon české politiky se podle aktuálního šetření agentury STEM pro CNN Prima News těší stabilní a ustálené podpoře. Totéž lze říct o ODS – ta by ale v danou chvíli brala jen necelých patnáct procent hlasů. 

Rozdíl mezi první a druhou stranou je tedy v Česku více než dvojnásobný. Ani to ale není novinka – jde o dlouhodobý fenomén.

sinfin.digital