Akcie Pilulky jsou hitem pražské burzy. Zájem investorů zvyšují debaty na sociálních sítích

Zapomeňte na bitcoin či akcie Applu. Mnohem lepší investicí byly v posledních dvanácti měsících akcie online lékáren Pilulka, které jsou zalistované na pražské burze. Jejich kurz se od minulého ledna více než zdvojnásobil a dosáhl 1755 korun. Pro srovnání cena nejpopulárnější kryptoměny bitcoin se za stejné období zvýšila jen zhruba o 20 procent a cena akcií výrobce chytrých telefonů iPhone vzrostla o 35 procent.

„Pilulka od uvedení na burzu plní či ještě převyšuje to, co investorům ve svém výhledu slibovala, zvyšující se hodnota akcií je tedy nasnadě. Investoři zatím mimo výběru zisků asi neměli moc důvodů k prodeji,“ říká analytik České spořitelny Jan Šafránek.

Dokazují to rychle rostoucí tržby. V roce 2020 se zvýšily meziročně o 45 procent a loni podle předběžných údajů o 35 procent na 2,4 miliardy korun. Silný růst, kolem 25 procent, by měl pokračovat i letos. Navíc už předloni se hospodaření firmy, která kromě Česka působí na Slovensku a v Rumunsku, dokázalo dostat z hlediska hrubého provozního zisku do kladných čísel, a to dříve než se očekávalo.

„Firma v obou letech těžila z podpůrného efektu pandemie na růst online tržeb v rámci lékárenského a zdravotního zboží, jenž zde byl ještě silnější než v ostatních kategoriích e-commerce díky doposud nižší online penetraci,“ dodává Šafránek.

sinfin.digital