Americké aerolinky začnou létat z Prahy přímo do Filadelfie. Letenky zlevní, koupit je půjde za pár dnů

Info.cz, raz

16. 08. 2017 • 21:26

Letecký dopravce American Airlines zavede přímé letecké spojení z Prahy do Filadelfie. Od příštího května plánuje během léta denně létat s Boeingem 767-300. V tiskové zprávě to dnes uvedlo Letiště Praha. Plánovaná linka bude 13. dálkovým spojením z Prahy a čtvrtým pravidelným spojem na americký kontinent.

„Dlouhodobě jsme usilovali o další přímé spojení z Prahy do Severní Ameriky a jsem rád, že od května 2018 budou moci cestující využít pravidelnou denní linku do Filadelfie. Získáme tak zároveň spojení s klíčovým přestupním bodem pro návazné lety po USA - například do Los Angeles, San Francisca, Miami nebo Bostonu," řekl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Letenky půjde koupit už během pár dnů. Například společnost Student Agency je na svých webových stránkách začne nabízet už od příštího týdne. Aktuální cena přímého spojení Prahy a USA, konkrétně s New Yorkem, je 11 960 Kč, cesta do Filadelfie nyní stojí, s přestupem v Londýně, okolo 16 000 Kč. Očekáváme, že cena přímého spojení nebude vyšší – mohla by se přiblížit právě ceně letenky do New Yorku,“ říká Věra Janičinová, ředitelka prodeje letenek Student Agency. 

V současnosti jsou v provozu linky do kanadského Montrealu a Toronta a do New Yorku v USA. Nová linka podle Řehoře přispěje k významnému navýšení počtu cestujících mezi Prahou a Severní Amerikou. Podle odhadů letiště by mohla ročně přivést zhruba 60.000 cestujících.

Dálkové linky se z Prahy v posledních letech rozšiřovaly především východním směrem. V červenci například letecká společnost China Eastern Airlines oznámila zájem provozovat lety z Prahy do středočínského města Si-an. Po zahájení jejich provozu v říjnu tak bude mít Praha čtvrté spojení s Čínou po Pekingu, Šanghaji a sečuánském Čcheng-tu. Další novinkou v letovém řádu je spojení Prahy a katarského Dauhá.

SDÍLET