Bývalý šéf PPF a majitelé Zootu vytvářejí skupinu na nákupy finančních start-upů

11. 09. 2017 • 10:08

Mezi technologickými inovátory finančních služeb je čím dál větší zájem o byznys kolem firemních pohledávek. Start-up Investiční aukce přitáhl peníze z nové skupiny Echilon Capital.

Někdejší generální ředitel PPF Investments Jiří Rydvan a spoluvlastníci e-shopu s módou Zoot Ladislav Trpák s Petrem Ladžovem vstoupili do fintechového start-upu Investiční aukce. Je to první zářez jejich společné skupiny Echilon Capital. Ta se chystá lít kapitál do populárního fintechu.

Během následujícího roku nají do Investiční aukce vložit až čtyřicet milionů korun, a to za podíl do zhruba pětadvaceti procent. „Jsme přesvědčeni, že Investiční aukce má díky objemu domácího faktoringového trhu přes 180 miliard korun ročně velký potenciál růstu. Nyní se zaměříme na zvýšení ziskovosti objemu profinancovaných pohledávek a získání bonitních SME firem, které budou atraktivní pro investory,“ uvedl Jiří Rydvan.

Nová investorská skupina v tendru na minoritu v Investiční aukci porazila několik dalších zájemců včetně bank. Jeden investor už dokonce dostal exkluzivitu a chystala se smlouva. Na poslední chvíli ale stávající vlastníci start-upu cukli.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.cz.