Jak si vybrat trendy sedací soupravu: Vsaďte na minimalismus a odstíny zelené

Prezentace klienta

Sedací souprava je jedním z nejdůležitějších prvků obývacího pokoje. I proto se vyplatí jejímu výběru věnovat náležitou pozornost. Přečtěte si o trendech v interiérovém designu, které budou vévodit příštímu roku, a zjistěte, jak si vyšperkovat domov.

Letos doma trávíme více času, než jsme zvyklí. Pandemická situace nás drží v našich příbytcích, a tak více řešíme, jak jsou zařízeny. Místem setkávání členů rodiny přitom bývá většinou obývací pokoj. Výběr vhodné sedací soupravy dokáže přispět k vytvoření klidné oázy pro společné trávení času. 

Méně je někdy více

Interiérovému designu už pár let vévodí minimalismus. Pokud se tedy při pořizování gauče zaměříte na jednodušší tvary, čistotu linií a vzdušnost bez zbytečné přeplácanosti, nemůžete nic zkazit. Hitem jsou také sedačky na nožičkách, které opticky zvětšují a provzdušňují prostor celého pokoje. Jejich dalším plusem je, že pod nimi snadno uklidíte prach a zametete drobky.

Barvy, barvy a zase barvy

Jaký druh potahového materiálu u sedačky preferovat, to je otázka do pranice. Čalouněná sedací souprava je sázkou na jistotu. Výběr té správné barvy, která zapadne do zbytku interiéru, určitě nepodceňujte. Barvy prostředí, v němž se nacházíte, totiž dokážou ovlivnit psychickou pohodu i schopnost koncentrace. Každý rok navíc dávají bytoví designéři hlavy dohromady a vyhlašují trendy barvy. Roku 2021 bude vévodit zelená, chybu přitom neuděláte ani se šedozelenou či matnou pastelově zelenou.

Příroda až k vám domů

Obecně se do obývacího pokoje skvěle hodí pastelové barvy, ať už na zeď, nebo v podobě potahu sedačky. Nebojte se ani nejrůznějších odstínů zelené. Pokud se doma obklopíte zelení, třeba pokojovými rostlinami či květinovými obrazy, dýchne na vás svěžest a pozitivita. 

Kožená sedačka vs. eko kůže

Kožená sedačka vydrží na věky a interiér celkově prozáří. Při její koupi si však sáhnete hlouběji do kapsy. Možnou alternativou je gauč z eko kůže, která také něco vydrží, a navíc je o poznání levnější. Vsadit také můžete na kombinaci čalounění a eko kůže. 

Vychlaďte si láhev vína

Pokud se bojíte výraznějších barev či větších experimentů, zkuste neutrální tóny bílé, černé a šedé. Při kombinování se tak vyhnete riziku, že se spolu budou výraznější barvy tlouct. Úložný prostor, který slouží jen na peřiny, je přežitkem. Co takhle sedací soupravu se zabudovanou ledničkou? Pak už jen stačí vychladit láhev dobrého vína, uvelebit se do gauče a pustit si film

sinfin.digital