Kam s nimi? Peníze by ideálně měly vydělávat další peníze

PORTFOLIO ŠTĚPÁNA KŘEČKA | Dnešní doba se vyznačuje především nejistotou, před kterou se každý snaží v maximální možné míře ochránit. To platí i pro oblast financí. Zázračná pilulka na zbohatnutí sice neexistuje, ale k úspěchu při snaze zachovat hodnotu našich úspor vede lepší orientace v oblasti a výběr vhodného investičního produktu. A právě na toto téma se ve svém dnešním textu zaměřil Štěpán Křeček, hlavní ekonom společnosti BH Securities a poradce premiéra Petra Fialy.

Lidé, kteří chtějí, aby jejich peníze vydělávaly další peníze, by se měli začít zajímat o svět investic. V něm naleznou širokou škálu investičních produktů, které lze zvolit na míru dle přání investorů. Někteří lidé preferují nižší výnos a naprosté bezpečí pro své finanční prostředky. Jiní zas požadují vysoké výnosy a jsou ochotni podstoupit vyšší riziko. Někteří potřebují mít své peníze neustále k dispozici. Jiní zase ví, že následující roky nebudou muset na své úspory sáhnout. Podle preferencí jednotlivců lze pak zvolit optimální investiční produkty. Ty by měly být vybrány s ohledem na aktuální ekonomickou situaci.

K oblíbeným produktům, které reflektují současný vývoj na trzích, patří třeba investiční fyzické zlato, které je osvobozeno od DPH. Zlato má svou nezpochybnitelnou hodnotu již déle než 4000 let a přežilo všechny krize. V době vysoké inflace a značné nejistoty pak může tvořit bezpečný přístav v rámci každého portfolia.

sinfin.digital