Konec jaderného byznysu? Toshiba chce utlumit Westinghouse

31. 01. 2017 • 11:26

Česko může přijít o jednoho z potenciálních dodavatelů nových bloků pro jaderné elektrárny v Dukovanech a Temelíně.  Japonská Toshiba, které patří také americký výrobce jaderných reaktorů Westinghouse, možná skončí s budováním nových jaderných elektráren.

„Není pravděpodobné, že by Westinghouse prováděl stavební práce na budoucích jaderných elektrárnách. Cílem je eliminovat riziko,“ prohlásil prezident Toshiby Satoshi Tsunakawa.

Japonská agentura Kyodo citovala zdroje z firmy s tím, že Toshiba přestane přijímat objednávky týkající se stavby nových jaderných elektráren. Pokud Toshiba opravdu přestane se stavbou nových elektráren, přijde Česko o jednoho z potenciálních dodavatelů nových bloků v Dukovanech a Temelíně.

„Zatím žádné rozhodnutí nepadlo, proto nemůžeme spekulovat o dopadech,“ uvedla k důsledkům pro českou zakázku mluvčí Westinghouse Pernilla Lindberg Erikssonová. Dnes se zástupci českých ministerstev průmyslu a obchodu a financí a elektrárenské společnosti ČEZ sejdou se zástupci Westinghouse, aby si vyjasnili detaily nabídky americké firmy na stavbu tuzemských bloků.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA E15.CZ