Největší světový e-shop Amazon míří na Blízký východ, bude ho to stát jednu miliardu dolarů

Druhý nejbohatší člověk světa a majitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos se rozhodl proniknout na Blízký východ. Podle agentury Bloomberg se chystá koupit za zhruba jednu miliardu dolarů dubajský e-shop Souq.com, který je v regionu zdaleka největší.

Bloomberg upozorňuje, že taková transakce může mít obrovský dopad v celém regionu Blízkého východu, který navzdory některým místním konfliktům prudce roste. Amazon podle původních zpráv zvažoval, že koupí v Souq.com jen 30procentní podíl. „Ještě nebylo dosaženo konečné dohody a jednání pořád pokračují,“ tvrdí anonymní zdroj. Zástupci dubajského e-shopu jednání odmítli komentovat.

Investiční banka Goldman Sachs pro Souq.com už nějaký čas hledá kupce. V únoru přitom firma získala od investorů zhruba 275 milionů dolarů na další rozvoj.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital