Proč byste se měli zajímat o nového vlastníka TV Nova?

Info.cz

Americký telekomunikační gigant AT&T koupí mediálního obra Time Warner. Největší česká televize tak změní vlastníka. Transakce za dva biliony korun by mohla změnit vaše životy.

Některé částky jsou tak absurdní, že nevyvolávají zájem lidí, protože si pod nimi nedokážou nic představit. Spojení amerických AT&T a Time Warner je ovšem jiný případ. Oznámená částka je rovněž absurdní, ale změnu pravděpodobně pocítíte ve svém obýváku. Máte rádi seriál Hra o trůny? Pokud ano, tak vězte, že HBO, která jej vysílá a produkuje, vlastní právě Time Warner. Máte rádi filmová zpracování superhrdinů? Tak ty má taky. AT&T je pro změnu největší americký telekomunikační operátor. Dokážete si představit, že se na všechny zmíněné filmy či televize budou moci dívat je její zákazníci? Je to klidně možné a je to také důvod, proč celý obchod vyvolává obavy.

 „Existují spekulace, že spojení AT&T a Time Warner přiměje další společnosti, aby se také spojily. Nové vzniklá megakorporace je pak nebude moci obejít tak snadno,“ píše reportér respektovaného webu Mashable Jason Abbruzesse. Podle něj podobná spojení vyvolávají neklid i nejvýše postavených představitelů států. Kandidát na prezidenta USA Donald Trump označil plánované spojení za „ničení demokracie“.

sinfin.digital