Rekordní útraty. Čínské obchody se těší na 20 miliard

Čínské obchody se dnes těší na dosud vůbec největší útratu zákazníků. Obyvatelé nejlidnatější země světa by v nich měli nechat rekordních 20 miliard dolarů, napsal britský deník The Guardian. 

Otevřenými peněženkami dnes slaví Den singles věnovaný lidem bez partnerů. Loni Číňané 11. listopadu utratili 14,4 miliardy dolarů, a překonali tak americké nákupní šílenství během slev na Černý pátek.

Bezprecedentní tržby už ohlásil obří čínský internetový obchod Alibaba. Zákazníci v něm během 12 hodin utratili 1,4 miliardy dolarů, na což loni potřebovali celý den.

"Za den prodáme třikrát více zboží než běžně."

„Za den prodáme třikrát více zboží než běžně,“ říká majitelka obchodu se spodním prádlem Wej Siou-jüan. „Vyděláme více peněz a zákazníci jsou šťastní, protože ceny jsou nižší než obvykle,“ dodala.

Někteří Číňané si ale stěžují, že slevy nejsou tak závratné. Kvůli velkému zájmu zákazníků jsou navíc dodací lhůty delší než normálně.

Čínské vedení naopak nákupní horečku vítá. Dlouhodobě chce, aby motorem domácí ekonomiky byli spotřebitelé, a ne velké státní průmyslové podniky jako dosud. 

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital