Skupina Nordic prodává svoji eHealth divizi. Výnos může dosáhnout několika stovek milionů korun

Investiční skupina Nordic Investors podnikla první kroky k prodeji své eHealth divize prostřednictvím společnosti Nordic eHealth Holding, která vlastní a provozuje informační systém Zdravel. Vyplývá to alespoň z dokumentu, jehož obsah má redakce INFO.CZ k dispozici.

Vlastník Zdravelu, investiční skupina Nordic Investors (NIG), jejímž většinovým vlastníkem je investor Tomáš Otruba, expanduje od svého založení v roce 2015 zejména v oblasti telekomunikací a realit. V roce 2016 koupila jako takzvané distress (problematické) aktivum 95procentní podíl ve společnosti SPED (Společnost pro eHealth databáze) a vystavěla na troskách bývalého IZIPu systém Zdravel. V roce 2017 Nordic Investors kapitálově vstoupila do společnosti Provisio, která vyvíjela analytické nástroje pro zdravotnictví a hned v následujícím roce byla celá firma začleněna do Zdravelu.

Výhradním finančním poradcem při uvažovaném prodeji Zdravelu má být poradenská společnost Deloitte. Podle informací INFO.CZ právě ona předložila nabídku prodeje Zdravelu předem vybraným zájemcům. „K jakýmkoli spekulacím o nákupech nebo prodejích se naše investiční skupina nevyjadřuje,“ uvedl ředitel vnějších vztahů skupiny Nordic Investors David Voska.

„A vás, sakra, zvolil kdo?“ Američtí senátoři znovu grilovali Zuckerberga a spol.

sinfin.digital