Staropramen na prodej? Středoevropský byznys pivovarnické skupiny může změnit majitele

Vladan Gallistl

01. 04. 2020 • 19:04

E15.CZ | Americká pivovarnická skupina Molson Coors, jejíž součástí je i pivovar Staropramen, prodává produkci piva ve střední a východní Evropě, informuje MergerMarket s odvoláním na dva zdroje obeznámené s celou záležitostí a několik bankéřů. Informaci o prodeji potvrdil deníku E15 rovněž zdroj z řad investorů, který si nepřál být jmenován.

Proces prodeje je na začátku a nepříznivě ho ovlivní současný boj s koronavirovou pandemií, který srazil hodnotu firem na celém světě. Podle jednoho ze zdrojů MergerMarket prodejce lituje, že nezahájil proces dříve.

Mluvčí americké Molson Coors, jejíž akcionáři vlastní třeba i hokejový klub Montreal Canadiens, ovšem odmítl, že by se zvažoval jakýkoliv prodej středoevropských aktiv. Odkázal na dřívější vyjádření šéfa pivovarnické skupiny Gavina Hattersleyho, který uvedl: „Plánujeme prodat evropskou část? Odpověď zní: ne.“

Pokud k transakci skutečně dojde, půjde o obchod ve výši desítek miliard korun. V roce 2012 totiž koupila americká společnost pivovarnickou odnož StarBev od investiční skupiny CVC Capital Partners za 2,65 miliardy eur, což představovalo jedenáctinásobek zisku EBITDA.

Pokračování článku na E15.cz >>>

SDÍLET