5 přešlapů šéfa hradního protokolu Forejta

V pátek skončil šéf hradního protokolu Jindřich Forejt. Ten měl na hradě vlivného spojence - samotného prezidenta Miloše Zemana. Forejt měl údajně dlouhodobé spory se Zemanovým kancléřem Vratislavem Mynářem a poradcem Martinem Nejedlým. S jakými kauzami a přešlapy je Forejt spojován? 

Čistka v Zemanově okolí pokračuje. Končí vlivný šéf hradního protokolu

2. Hradní protokol se také dopustil hrubé chyby, když při návštěvě generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga vyvěsil vlajku OSN.

3. Když letos v říjnu prezident Miloš Zeman přiletěl pozdě na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče, hledal se viník. Hrad nakonec vinu za vzniklé zpoždění svedl na odbor protokolu.

4. S letošním říjnem se pojí také vyhrocená kauza ohledně nevyznamenání Jiřího Bradyho. Ten obdržel telefonát od protokolu, ve kterém mu sdělili, že dostane státní vyznamenání. Pak se ale sešel jeho synovec ministr kultury Daniel Herman s dalajlamou a hrad si to rozmyslel. To je alespoň verze Bradyho a jeho rodiny. Naopak hrad tvrdil, že vyznamenaní dostávají pozvání na hrad písemně. Celá záležitost tak opět poškodila protokol hradní kanceláře.

SDÍLET
sinfin.digital