ANO chce mimořádné jednání bezpečnostního výboru. Nelíbí se mu aktivní policista u Pirátů

HalfPageAd-1

urm

15. 05. 2019 • 14:04

Hnutí ANO chce svolat mimořádné jednání sněmovního výboru pro bezpečnost. Žádost o svolání má INFO.CZ k dispozici. ANO se nelíbí, že v týmu Pirátské strany působí aktivní policista z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jan Šmída, jak dnes informoval web Novinky.cz.

Mobile-rectangle-3

Šmída Pirátům pomáhá s legislativou a byl loni v říjnu zvolen do děčínského zastupitelstva jako nestraník. U policie se zabývá vyšetřováním finanční kriminality. To se nelíbí hned několika členům bezpečnostního výboru, kteří si chtějí na jednání pozvat ministra vnitra, ředitele NCOZ a případně i šéfy BIS, ÚZSI či vojenského zpravodajství.

„Cílem bodu je jasná definice, kdy příslušník bezpečnostních složek je politicky angažovaný, ať už jako člen politické strany či jako nestraník za politické uskupení, kdy porušuje zákon a kdy hrozí úniky informací z jeho denní náplně práce a jejich možné zneužití v politických kampaních či jednání proti bezpečnosti a stabilitě České republiky,“ píší žadatelé o svolání v žádosti.

NCOZ informace o spolupráci jejich vyšetřovatele s Piráty podle serveru Novinky.cz znepokojily a v současnosti se problémem zabývá. Zákon v tomto případě přitom mluví jasně. „Příslušník nesmí být členem politické strany nebo politického hnutí ani vykonávat činnost v jejich prospěch; volební právo příslušníka tím není dotčeno.“

Sám Šmída se svými sympatiemi k Pirátské straně příliš netají, tedy alespoň na veřejně přístupném internetovém fóru. „Bohužel ale vzhledem ke své práci nemohu být straníkem. Jinak bych už dávno byl ve vašich řadách. Být Pirátem je pro mě jedinou variantou, proto jsem již několik let vaším hrdým voličem,“ uvedl.

Ve spolupráci s Pirátskou stranou problém nevidí. „Myslím, že odbornost je prokazatelná, a nemyslím si, že by to bylo v rozporu se zákonem o služebním poměru, že bych vykonával něco ve prospěch Pirátské strany. Tato záležitost, myslím si, je ve veřejném zájmu,“ míní Šmída.

 

 

SDÍLET

Billboard-bottom-1