Babiš chystá velké stěhování úředníků. Chce pro ně postavit obří areál na okraji Prahy

V horizontu několika let by se až 11 tisíc zaměstnanců ministerstev mohlo přestěhovat do kancelářského komplexu v pražských Letňanech na konečné metra C, uvedl pro deník Právo Andrej Babiš. Stavba společného sídla by podle něj byla financována prodejem vládních budov v centru Prahy a vyšla by na zhruba šest miliard korun.

Pouze zaměstnanci ministerstva financí a jemu podřízených institucí sedí ve 38 budovách, tvrdí šéf rezortu. Sestěhování úředníků na jedno místo by proto usnadnilo práci a komunikaci v rámci úřadu.

„Mohlo by tam sedět nejen všech 6 715 úředníků ministerstva financí a jeho podřízených organizací, ale výhledově by se tam mohly přestěhovat další resorty a úřady,“ řekl ministr financí Právu.

Miliardy za dům v centru Prahy. Číňané zaplatili za Florentinum

Bylo by to zároveň pohodlnější pro občany, kteří by nemuseli úřad obíhat na několika adresách a na úřad by z centra dojeli metrem.  

S myšlenkou prodat lukrativní nemovitosti v centru Prahy a vystavět místo nich obří sídlo pro úředníky z ministerstev si pohrávaly už minulé vlády. Nikdy se ale nedotáhla do konce.

 

SDÍLET
sinfin.digital