Češi na Korfu museli celou noc čekat na odlet. Stevard byl úplně opilý a zavřel se v kabině s pilotem

Info.cz

08. 08. 2017 • 17:02

Cestující, kteří měli letět z řeckého ostrova Korfu do Brna se společností Travel Service, museli na odlet čekat víc než pět hodin. Podle informací České televize za to může jeden ze členů posádky, který byl zcela opilý a zmatený. Společnost ho vyhodila.

Podle původního plánu mělo letadlo z ostrova odstartovat po půlnoci, cestující na letišti ale strávili dalších několik hodin. Letadlo totiž zamířilo k českým hranicím až v půl šesté ráno. Mluvčí společnosti Travel Service Vladimíra Dufková České televizi potvrdila informace, že za komplikace může opilost jednoho ze členů posádky.

Muž se podle cestujících citovaných Českou televizí choval zmateně a alkohol z něj byl cítit, nebyl prý ovšem jediný. „Letuška oznámila, že letíme z Burgasu do Brna místo z Korfu, jako by nebyla schopná dopovědět větu, byla taková úplně rozhozená. Pak nastoupil ten druhý člověk, ten, který byl viditelně opilý. Ten řekl nejdřív Burgas, pak se opravil, že z Heraklionu,“ popsala jedna z cestujících. Stevard se podle ní poté na dlouhou dobu zavřel s pilotem v kabině a cestujícím nic ohledně situace neřekli.

Mluvčí letecké společnosti České televizi sdělila, že po upozornění na nestandardní chování jednoho z členů posádky se celý tým podrobil testům na alkohol, ty ho potvrdily ale jen u jedné osoby, u ostatních byly negativní. Hříšníka už společnost vyhodila a podá na něj trestní oznámení.

Podle Dufkové se jedná o selhání jednotlivce. Není od věci připomenout, že firma podobně vysvětlovala případ svého pilota, který měl problémy kvůli alkoholu v Kanadě. „V historii společnosti jde o naprosto ojedinělý případ,“ uvedla tehdy mluvčí. To už zjevně neplatí.

SDÍLET