Česká tajná stopa: Podle zpráv StB neplatil Trump daně už od roku 1977

Jeden z největších světových zpravodajských webů, britský Mail Online, přinesl včera odpoledne zvláštní zprávu, která se dotýká bývalého Československa a nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle něj dokumenty komunistické tajné policie StB hovoří o tom, že Trump neplatil federální daně už od roku 1977. V té době náš režim sledoval bývalou československou občanku Ivanu Trumpovou (v letech 1977 až 1992 byla manželkou Trumpa) a její rodinu.

Podle Mail Online dokumenty československé komunistické policie StB prý ukazují, že osvobození od daně na 30 let dostal Donald Trump od amerického prezidenta již v roce 1977. V tom případě to byl podle všeho prezident Jimmy Carter, který nastoupil do úřadu 20. ledna 1977.

Informaci o odpuštění daně zatím ale nebylo možné ověřit a tým nového prezidenta se k ní ještě nevyjádřil ani na své webové stránce, ani na Twitteru, kde Donald Trump zveřejňuje informace o „lžích v médiích“ už rok prakticky každý den.

Nejbohatší vláda světa. Trumpovi ministři mají více peněz než třetina amerických domácností

Už před volbami se ukázalo, že firmy Trumpa vykázaly v roce 1995 ztrátu 916 milionů dolarů kvůli špatně načasovanému nákupu hotelu, špatném řízení kasín a neúspěšném pokusu o proniknutí do letecké dopravy. Proto se mohl amerických miliardář na dalších 18 let vyhnout placení daní. Donald Trump to letos v kampani komentoval tím, že „je chytrý a pouze využil to, co mu zákony umožňují“.

Jak upozornila nedávno Česká televize, komunistická StB se na Ivanu Trumpovou (předtím Zelníčkovou, narozenou ve Zlíně) skutečně zaměřila od druhé poloviny 70. let, kdy už žila s Trumpem. V Archivu bezpečnostních složek existuje záznam, že StB v roce 1978 založila na tehdejší manželku amerického miliardáře operativní svazek. Jestli ještě existuje a kde se případně nachází, ale prý nejde dohledat. Spis měla převzít komunistická rozvědka.

Více se dočtete na webu Reflex.cz

SDÍLET
sinfin.digital