Česká televize zahájila boj o ukradený Most! Co pro to můžou udělat europoslanci?

Blesk.cz

21. 03. 2019 • 12:56

Česká televize vyrazila do boje za seriál Most! Ještě než europarlament příští týden bude řešit reformu autorského zákona, žádá o stažení populárního seriálu, který někdo nelegálně nahrál na server YouTube. A ČT tím okradl o peníze. Informuje o tom Blesk.cz.

Na serveru YouTube mělo potřebu celé díly seriálu, který v lednu a únoru zaznamenal v Česku fenomenální divácký úspěch, sdílet hned několik uživatelů. Některé díly už viděly desítky tisíc lidí a jejich sledovanost hodinu po hodině stoupá.

České televizi proto došla trpělivost. Vždyť autorská práva k vysílání má vykoupena od tvůrců seriálu – režiséra Jana Prušinovského (39) a scenáristy Petra Kolečka(34) – právě ona. A do výroby seriálu pochopitelně vložila těžké miliony. „Nelegálně uložený obsah se serverem YouTube v rámci standardního procesu řešíme a žádáme o jeho stažení,“ řekla Blesku mluvčí ČT Karolína Blinková.

Podobně ale celé epizody leží na dalších serverech, kde jejich uživatelé běžně sdílejí pirátské kopie filmů a seriálů. Hravě jsme je nalezli například na Ulož.to.

O co ČT přišla a jak to změní směrnice Evropského parlamentu? 

Čtěte pokračování článku na webu Blesk.cz >>>

SDÍLET