„Cítím nutnost bránit svoji pověst.“ Dvořák podal trestní oznámení na radní Hanu Lipovskou

Generální ředitel České televize Petr Dvořák se rozhodl reagovat na rozličné výstupy radní Hany Lipovské tím, že na ni podal oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu. Lipovská se v posledních týdnech profiluje ostře kriticky vůči Dvořákovi v tandemu s Janou Bobošíkovou, se kterou spolupracuje v Institutu svobody a demokracie, a to především na sociálních sítích či na YouTube. Dvořák je přesvědčený, že se jednání Lipovské vymklo z režimu standardního fungování Rady ČT. Podle něj dokonce narušuje důstojnost funkce člena Rady České televize.

„Od počátku jsem se snažil nalézt konstruktivní cestu k diskusi o výhradách, které proti mně paní Hana Lipovská vznášela, nicméně toto se nepodařilo a jak je zřejmé, výpady paní Lipovské vůči mé osobě se stále stupňují,“ řekl Dvořák ve středu na jednání Rady ČT. Prý dlouho zvažoval, jak má na útoky Lipovské reagovat. „Po zvažování, které pro mě bylo náročné a nepříjemné, jsem se rozhodl učinit krok, který v dané situaci považuji za poslední možnost obrany. Přistoupil jsem k tomu, že jsem na paní radní Hanu Lipovskou podal oznámení na podezření ze spáchání trestného činu.“ Odůvodnil to tím, že ho Lipovská obvinila z toho, že ji ohrožuje na životě. „Tato událost je pro mě natolik významná, že ji nemohu pominout,“ vysvětlil Dvořák.

„Pro úplnost dodávám, že mě tento krok netěší a že plně respektuji kontrolní činnost, kterou vykonávají členové Rady ČT a je mi velice líto, že se ocitáme v takto nepříjemné situaci,“ nenechal generální ředitel ČT nikoho na pochybách. V úvodu svého prohlášení zdůraznil, že jako představitel důležitého média veřejné služby má povinnost bránit jeho dobré jméno ve chvíli, kdy vidí, že je bez důvodu a čím dále tím více poškozováno. „A jako soukromá osoba, jako člověk s dlouho budovanou profesní reputací, cítím nutnost bránit i svoji vlastní pověst a integritu v okamžiku, kdy je soustavně napadána.“

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Čím Lipovská podle Dvořáka překročila hranici slušného chování?
  • A kam až došla její zaujatost vůči šéfovi ČT?
sinfin.digital