„Další česká oběť v Berlíně je nepravděpodobná,“ říká po útoku ministr Zaorálek

Ministr osobně potvrdil, že při pondělním útoku v Berlíně zemřela i Češka Naďa Čižmár.  Její manžel ji pohřešoval už od začátku týdne, smutnou zprávu se ale dozvěděl až včera večer od německé policie. Podle slov Lubomíra Zaorálka Česko na německé úřady naléhalo, aby informace o možném úmrtí Češky podaly co nejdřív. „Nechci práci německých úřadů a policie komentovat,“ uvedl s tím, že záleží hlavně na tom, aby byl pachatel co nejdřív dopaden.

 

Zaorálek řekl, že manžela zesnulé ženy jako první informovala německá policie. České úřady Petrovi Čižmárovi nabídly pomoc a asistenci. „Jsme s ním v každodenním kontaktu a právě teď je na cestě, kde bude řešit všechny potřebné věci,“ uvedl ministr.

Ministr dnes oznámil, že jméno ženy, která je první českou obětí islámského terorismu na území Evropské unie, zveřejnil po dohodě s jejím manželem.

Je po smrti. Podezřelého z berlínských útoků zastřelila italská policie

Zaorálek také novináře ujistil, že nemá informace o dalších obětech českého původu. Z celkových 12 stále nejsou identifikována dvě těla. Pravděpodobnost, že by mezi doposud neidentifikovanými byl další český občan, ministr zahraničí „pokládá za velmi teoretickou“. Jak ale dodal, stále to nemůže vyloučit.

Lubomír Zaorálek také vyzval lidi, aby se situací nenechali vyděsit. Na cestách do zahraničí by ale měli být obezřetní.  

SDÍLET
sinfin.digital