Elitní detektiv z Nečesaného kauzy před soudem: aféra s milenkou a slova o manipulaci s důkazy

ČTK

lup

Detektiv Milan Jušta, který vyšetřoval pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích, dnes u soudu odmítl, že by manipuloval s důkazy v neprospěch Lukáše Nečesaného. Žena, která o zmanipulování hovořila, bývala Juštovou milenkou. Podle Jušty dostala za svoji výpověď zaplaceno, aby jeho osobu znevěrohodnila. Nečesaný, který je z pokusu o vraždu obviněn, vinu odmítá.

Jušta je považován za elitního detektiva hradeckého krajského policejního ředitelství. V minulosti vyšetřoval například kauzu heparinového vraha Petra Zelenky. Kriminalista při vyšetřování hořického případu působil jako vrchní komisař. 

„Není pravda, že bych manipuloval s důkazy v neprospěch obžalovaného,“ uvedl dnes Jušta. Nejvyšší soud nařídil jeho výslech i kvůli tomu, aby vysvětlil svůj vztah k Janě T., které měl říci, že zmanipuloval důkazy v neprospěch Nečesaného. „Byla to moje milenka. Bylo to v období 2015. V roce 2013, kdy jsem vyšetřoval tento případ, jsem ji ale ještě neznal,“ řekl Jušta. „Žádné nepřátelství mezi námi nevzniklo,“ řekl Jušta na dotaz soudu, jestli se s Janou T. dostal do konfliktu. Podle Jušty prý dostala za svoji výpověď zaplaceno, aby jeho osobu znevěrohodnila.

„Nejzkorumpovanější premiér, nemůžu tomu uvěřit,“ ťal Babiš do Topolánka

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital