EXKLUZIVNĚ: Europoslanci podali trestní oznámení na Okamuru. Za šíření pomluv a lží

Lucie Bednárová

Trojice evropských poslanců z KDU-ČSL podala trestní oznámení na Tomia Okamuru, který v médiích a na sociálních sítích šíří seznam dvanácti českých zástupců v Evropském parlamentu, kteří údajně hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku kvůli tomu, že odmítá přijímat uprchlíky. Okamurovo tvrzení se ale ukázalo jako mylné, protože lze prokazatelně dohledat, že zmiňovaní poslanci hlasovali proti rezoluci. Ta se ke všemu uvalení sankcí vůbec netýkala. Toto trestní oznámení je čiré zoufalství, uvedl pro INFO.CZ Okamura.

„Okamurovy lži byly už mnohokrát prokázány, ale není možné, aby mu vše dál procházelo, proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení za poškozování dobrého jména a pomluvu,“ vysvětluje záměr europoslanec Tomáš Zdechovský. Trestní oznámení, které bylo dnes doručeno Vrchnímu zastupitelství v Praze k rukám státní zástupkyně Lenky Bradáčové, spolu s ním podává ještě Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda. Redakce INFO.CZ má text trestního oznámení k dispozici. 

„Toto trestní oznámení je čiré zoufalství nad činy, které tito europoslanci svým hlasováním provedli a které budou mít pro Českou republiku katastrofální důsledky. Bohužel lež se stala pro ně denním chlebem," reagoval na něj odpoledne na dotaz INFO.CZ Okamura.

Chceme ovlivnit volby, na Babiše víme šílené věci, říká režisérka „zakázaného“ dokumentu

sinfin.digital