Exkluzivně: Kremlík se jen snaží odvrátit pozornost, tvrdí právník Janoušek

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík se postaral o pořádný rozruch, když obvinil právníka Martina Janouška z kanceláře Rowan Legal, že mu nabídl úplatek kvůli zakázce na supervizi mýtného systému. Server Seznam Zprávy zveřejnil nahrávku z jejich vzájemné únorové schůzky, z níž ovšem potvrzení nabídky úplatku jednoznačně nevyplývá. INFO.CZ mělo možnost s Janouškem krátce mluvit.

Bývalý ministr dopravy Kremlík tvrdí, že jste mu nabídl úplatek. Údajně jste se potkali 23. prosince na ministerstvu dopravy, kde podle něj došlo k nabídce. Je to pravda?

Žádný úplatek jsem nenabídl a navíc jsem 23.12. na ministerstvu nebyl.

Můžete popsat trochu podrobněji, o čem jste se teď v únoru ve Špindlerově Mlýně bavili? 

V průběhu rozhovoru mluvil na přeskáčku hlavně o důvodech svého odvolání a o své složité životní situaci. Opakovaně mluvil také o možnostech dalšího pracovního uplatnění a ohodnocení.

Holec: Ministr mimo ministerstvo. Kremlík prožil poslední smutné dny, musel padnout

Jak se díváte na to, že se bývalý ministr neobrátil na policii, ale přímo na BIS a to tři týdny po údajné nabídce k úplatku?

To není otázka pro mě, ale pro pana Kremlíka. Za pozornost stojí, že SMS poslal přesně v den, kdy se objevila v médiích kauza elektronické dálniční známky. Mohlo mu dojít, že to může znamenat jeho konec ve funkci a snažil se odvrátit pozornost.

Pověřený ministr dopravy Karel Havlíček před pár dny rozhodl, že zakázku na supervizora mýtného systému dostane státní společnost CENDIS. Původně ji získala nadnárodní společnost CGI, což posvětil i antimonopolní úřad (kancelář Rowan Legal společnost CGI zastupuje, pozn. red.). Tušíte, proč došlo k obratu?

Možnost svěřit supervizi mýtného systému státní organizaci pod ministerstvem dopravy byla myšlenkou naší kanceláře. A to již v červenci 2019. A tato myšlenka se v rámci resortu prokazatelně rozvíjela až od té doby.

Šestnáct milionů problémů pro Mladou frontu. Do insolvence se přihlásili další věřitelé

Mohl ministr v prosinci 2019 ovlivnit přidělení zakázky firmě CGI?

To je další absurdní moment. Zakázka a rozhodnutí o vítězi na supervizora byla v prosinci 2019 stále posuzována Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a do jeho rozhodnutí nešlo žádnou smlouvu uzavřít.

Jak budete dále postupovat?

Nastalou situaci nemohu nechat být a budu se bránit všemi právními kroky. Udělám všechno pro to, abych své jméno očistil.

SDÍLET
sinfin.digital