Guerilla v ulicích Žižkova. Někdo celou čtvrť polepil plakáty parodujícími Zelené

ČTK, urm

12. 11. 2018 • 13:35

V ulicích Prahy 3 se přes noc objevily plakáty, letáky a další reklamní nosiče s nápisy, které mají vypadat jako kampaň Strany zelených. Slogany parodují program strany a narážejí na to, že podle kritiků Zelení například brání stavbě bytů nebo tvorbě parkovacích míst. Strana se dnes proti dezinformační kampani neznámých autorů ohradila, odstraňuje ji a celou věc řeší s policií. Každopádně jde o nějvětší akci takzvaného guerilla marketingu v ulicích Prahy. 

"Sololitové reklamy (berousky) na lampy instalovala najatá skupina lidí s pomocí dodávky, policie několik pachatelů v noci zastavila. Kampaň je vytvořená tak, aby vypadala, že jejím autorem je sama Strana zelených a jejím cílem je zmást veřejnost," uvedl v prohlášení zastupitel Zelených v Praze 3 Ondřej Rut.

Dodal, že cílem kampaně je pravděpodobně narušit jednání o vytvoření nové koalice Zelených, TOP 09 a STAN a Pirátů. "Od včerejší noci kampaň pilně odstraňujeme a vše řešíme s policií. Její pokrytí je ale opravdu masivní," uvedli dále zástupci strany na svém facebookovém profilu.

Mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan uvedl, že o kampani žádné informace nemá. Je podle něj nicméně možné, že k nelegálním výlepům policisté v noci na Žižkov skutečně vyjížděli, jen je náročné při množství výjezdů bez konkrétnějších informací zásah dohledat.

Volby v Praze 3 vyhrála koalice ODS, lidovců a Svobodných. V 35členném zastupitelstvu získala deset mandátů. Druhá skončila koalice TOP 09 a STAN s devíti mandáty a třetí Piráti s osmi křesly. Do zastupitelstva se dostalo také hnutí ANO se ziskem pěti zastupitelů a Zelení a nezávislí, kteří na základě volebního zisku obsadí tři křesla.

SDÍLET