Hra na oběť už Babišovi nemusí vyjít. Pavel má obrovskou výhodu, důrazem na řád a klid navíc vystihl náladu veřejnosti

Do druhého kola prezidentských voleb zbývá necelý týden, a podle všech aktuálních průzkumů do něj vstupuje Petr Pavel se slušným náskokem. Podle politologa Jakuba Lyska nelze vyloučit, že to marketingový tým Andreje Babiše tentokrát přehnal s agresivitou. „Hra na oběť už Babišovi nemusí vyjít,“ míní.

Což lze doložit na aktuálních preferencích. V pondělí svá data zveřejnily agentury Median a Ipsos. A výstupy obou šetření jsou téměř totožné – Petr Pavel v danou chvíli vede před Andrejem Babišem o nějakých šestnáct procent hlasů. „Pokud by se druhé kolo prezidentské volby konalo již nyní, zvítězil by v něm Petr Pavel s 57,9 % hlasů. Andrej Babiš by nyní získal 42,1 %,“ uvedla v pondělí ve svém tiskovém prohlášení agentura Median.

„Týden před volbami by druhé kolo prezidentských voleb vyhrál Petr Pavel s výsledkem 58,8 % hlasů. Andrej Babiš by pak dosáhl 41,2 % hlasů,“ hlásí analytici agentury Ipsos. A Lysek si všímá, že už podpora Petra Pavla minulý týden na náměstích v Ústí nad Labem a v Ostravě byla svým způsobem překvapující. „Jedná se totiž o regiony, kde mají podporu spíše politici hnutí ANO, KSČM a SPD,“ upozorňuje politolog v rozhovoru pro INFO.CZ.

sinfin.digital