Můj milion sledujících se opozici bude hodit, říká Dominik Feri v novém čísle magazínu I

Když se řekne politik, kolik z aktuálních členů vlády, poslanců a senátorů si lidé z hlavy vybaví? Ti s větším přehledem a zájmem o veřejné dění se možná doberou k desítkám jmen, velká část zůstane spíše u jednotek. A když se otázka zúží na mladé politiky? Nebylo by divu, kdyby z většiny dotázaných vypadlo jediné jméno – Dominik Feri. Ten je na titulní straně nového magazínu I a vy si teď můžete přečíst část hlavního rozhovoru čísla.

Aktuálně nejmladšímu poslanci se podařil nevídaný kousek – do širšího povědomí se dostal nejen díky svému vzhledu a aktivitám, ale i díky tomu, že nyní jako třetí Čech překonal hranici milionu sledujících na Instagramu a rychle dotahuje druhé místo moderátora Leoše Mareše. Půjde takovou popularitu přetavit v úspěch ve volbách? Kam chce Feri směřovat své kariérní kroky? Jelikož se s Dominikem dlouhodobě známe, v rozhovoru si tykáme. 

Je o tobě známo, že do politiky jsi šel s cílem vzbudit o ni větší zájem mladých lidí. Za ty tři roky ve sněmovně a ostatně i za roky předtím, kdy jsi působil v komunální politice, myslíš, že se to povedlo? 

Věřím, že ano. Ale je to samozřejmě jen čistě můj dojem. Ono se totiž průzkumů o zájmu o politiku nedělá zase tolik, abych měl přesná čísla. V zásadě jsou dva, jeden od OECD, a podle toho se zájem mladých lidí o politiku trochu zvedl. Můj dojem je každopádně takový, že se to trochu zlepšilo, a že by to snad nemusel být jenom takový ten povrchní zájem spočívající v tom, že politiku občas trochu sleduji, občas si přečtu zprávy, a pak jdu k volbám, ale že by ten zájem mohl znamenat i to, že se do politiky nějak sám aktivněji zapojím. Což by zejména tradiční strany potřebovaly jako sůl, takovouto novou energii.

sinfin.digital