„Jde proti poctivým podnikatelům.“ Hospodští kritizují Babiše za změny v EET

Info.cz

Ministr financí Andrej Babiš na poslední chvíli navrhuje změny v elektronické evidenci tržeb a kritika kvůli tomu zní nejenom od premiéra. Ty, kterých se výjimky týkají, ministr potěšil. U mnohých je tomu ale naopak: Asociace hotelů a restaurací v prohlášení uvedla, že zamýšlené úpravy jdou proti poctivým podnikatelům.

Navrhované změny se velmi nelíbí těm, kterých se zavedení elektronické evidence tržeb týká v první vlně. Restauratérům nejvíce vadí návrh, který by umožňoval podnikatelům, kteří mají tržby do 250 tisíc korun, zažádat o výjimku. Asociace hotelů a restaurací ČR bude už zítra rozhodovat o konkrétních krocích, které chce v této souvislosti podniknout.

„Podnikatelé, které zastupujeme od počátku, podporovali EET jako nástroj k narovnání podmínek na trhu, které musí být stejné pro všechny. Výjimky, vytvořené výkladem již schváleného zákona, jdou proti všem poctivým podnikatelům,“ ohradili se ostře zástupci asociace proti navrhovaným změnám.

Asociace kritizuje opakované úpravy schváleného zákona o EET. Podle nich se jedná o diskriminaci na trhu a jakákoli maximální hranice tržeb prý otevírá další cesty pro obcházení daňových povinností. Nelíbí se jim ani chaos, který ohledně narychlo zvažovaných změn vznikl. 

sinfin.digital