Jermanová: Babiš chtěl skončit, zvedla se obrovská nevole, nepustíme ho

HalfPageAd-1

Jakub Veinlich

15. 02. 2019 • 11:02

„Pan premiér přišel s tím, že tu svou pozici položí,“ vzpomíná v rozhovoru pro Blesk Zprávy středočeská hejtmanka hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. O konci v křesle premiéra podle ní uvažoval už několikrát, ale kolegové mu to prý rozmluvili. S jakým výsledkem odejde podle Jermanové z nedělního sněmu hnutí? A jak vidí těhotná politička vlastní šance a budoucnost? 

Mobile-rectangle-3

Hnutí ANO si po dvou letech opět zvolí nové vedení. V tomto případě tedy půjde spíš o pozice místopředsedů, protože křeslo šéfa má více než jisté opět dosavadní předseda hnutí Andrej Babiš.

„Myslím, že 100 procent mít nebude, ale bude to něco kolem 95 procent,“ je přesvědčená o úspěchu Babiše místopředsedkyně hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová. „Je tak silná osobnost a pro nás pro hnutí vykonává tu funkci dobře. I když ne, že jsme všichni na sto procent spokojení,“ tvrdí středočeská hejtmanka s tím, že i nějací kritici se v rámci hnutí najdou.

„Nevidím na tom nic špatného. ODS měla také jednu dobu Václava Klause a neměl protikandidáta a nikdo neříkal, že je to strana jednoho muže,“ odráží kritiku, že se Babišovi nikdo ve volbě nepostaví.

Právě Jermanová byla v minulosti členkou ODS, později ale přešla do vznikajícího hnutí – Aliance nespokojených občanů (ANO). To, že Babiš má v rámci hnutí neotřesitelnou pozici, je evidentní. Premiérské křeslo pod sebou ale několikrát rozhoupal. Sám chtěl podle Jermanové v čele vlády dobrovolně skončit.

Jakou roli hrálo v rozhodování Čapí hnízdo a proč se Babiš v hnutí setkal s obrovskou nevolí?

Čtěte pokračování článku na webu Blesk.cz >>>

SDÍLET

Billboard-bottom-1