Jihomoravští policisté nabourali luxusní BMW za čtyři miliony. Vydrželo jim necelé tři týdny

MIA

30. 05. 2017 • 12:29

Teprve 11. května přebírala jihomoravská policie od společnosti Invelt na půl roku luxusní hybridní vůz BMW I8 a byla to velká sláva. Radost ale moravským policistům dlouho nevydržela. Vozidlo je po noční nehodě na D1 poškozené. Jeho řidič zkolaboval a narazil do stromu.

Na nehodu auta, které používá od poloviny května jihomoravská dopravní policie, prostřednictvím sociální sítě upozornil server AKTU.cz. Na nepříliš kvalitním snímku je zřejmě vidět právě luxusní policejní BMW I8. Rozsah škody ale není možné ze snímku vyčíst.

Mluvčí policie Jihomoravského kraje Štěpánka Komárová pak deníku Právo potvrdila, že došlo k nehodě. „Mohu jen potvrdit, že se v noci na dnešek stala v Brně nehoda policejního vozidla. Řidič je ve vážném stavu,“ uvedla mluvčí.

Jihomoravská policie informace o nehodě zveřejnila na svých oficiálních stránkách. „Podle zjištěných prvotních informací policista v důsledku náhlého vážného zdravotního stavu přestal ovládat vozidlo, sjel mimo komunikaci, kde následně havaroval do stromu. Lékař posléze u řidiče potvrdil náhlou zdravotní indispozici," píše se ve vyjádření, z něhož vyplývá, že zranění utrpěl i druhý policista.

O škodách na voze zatím nejsou známé podrobnosti. Luxusní hybridní BMW I8 měla jihomoravská policie zapůjčené na půl roku, nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů od společnosti Invelt, automobil slavnostně převzala 11. května. Automobil je schopný jezdit na elektropohon i na benzin a je popisovaný jako rychlý sportovní stroj.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

SDÍLET