Jihomoravští policisté nabourali luxusní BMW za čtyři miliony. Vydrželo jim necelé tři týdny

Teprve 11. května přebírala jihomoravská policie od společnosti Invelt na půl roku luxusní hybridní vůz BMW I8 a byla to velká sláva. Radost ale moravským policistům dlouho nevydržela. Vozidlo je po noční nehodě na D1 poškozené. Jeho řidič zkolaboval a narazil do stromu.

Na nehodu auta, které používá od poloviny května jihomoravská dopravní policie, prostřednictvím sociální sítě upozornil server AKTU.cz. Na nepříliš kvalitním snímku je zřejmě vidět právě luxusní policejní BMW I8. Rozsah škody ale není možné ze snímku vyčíst.

Policie lhala o nehodě Zemanova muže. Vůz prý předváděla prezidentovi, ten byl v posteli

Mluvčí policie Jihomoravského kraje Štěpánka Komárová pak deníku Právo potvrdila, že došlo k nehodě. „Mohu jen potvrdit, že se v noci na dnešek stala v Brně nehoda policejního vozidla. Řidič je ve vážném stavu,“ uvedla mluvčí.

Jihomoravská policie informace o nehodě zveřejnila na svých oficiálních stránkách. „Podle zjištěných prvotních informací policista v důsledku náhlého vážného zdravotního stavu přestal ovládat vozidlo, sjel mimo komunikaci, kde následně havaroval do stromu. Lékař posléze u řidiče potvrdil náhlou zdravotní indispozici," píše se ve vyjádření, z něhož vyplývá, že zranění utrpěl i druhý policista.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

O škodách na voze zatím nejsou známé podrobnosti. Luxusní hybridní BMW I8 měla jihomoravská policie zapůjčené na půl roku, nebo do ujetí 20 tisíc kilometrů od společnosti Invelt, automobil slavnostně převzala 11. května. Automobil je schopný jezdit na elektropohon i na benzin a je popisovaný jako rychlý sportovní stroj.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital