Jsou důležitější věci než peníze, z Babišových slov mrazilo, říká architekt Gebrian

Reflex.cz

Čestmír Strakatý

Naše newslettery rozesíláme každý týden

26. 11. 2018 • 13:01

Podle architekta Adama Gebriana se architektura v Česku zlepšuje, jde to ale pomalu.  Gebrian v pořadu Prostor X říká, že stát má malou chuť investovat peníze i čas do kvality. Podle architekta je také chyba, že nás reprezentuje v pozici premiéra člověk, která má nulový vztah ke kultuře. Z vyjádření Andreje Babiše k architektuře ho údajně zamrazilo. Gebrian vidí problém také v novém primátorovi Prahy Zdeňku Hřibovi. V čem to mají developeři tak těžké a co dělá špatně stát? A kde je teď v Praze prostor pro opravdu velkou investici?

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Šarlatáni brzdí seriózní výzkum účinků antabusu, říká biochemik Cvek

Marek Kerles
Včera • 08:00

Český biochemik Boris Cvek byl členem mezinárodního týmu, který před třemi lety uveřejnil v prestižním vědeckém časopise Nature důležitou studii o účincích antabusu na rakovinné bujení. Vědci tehdy prokázali, že lék, využívaný pro léčbu alkoholismu, ničí v laboratorních podmínkách nádorové buňky a podobně funguje i při pokusech na myších. Dnes se na celém světě začalo o látce antabus i v odborných kruzích mluvit také jako o možném léku pro pacienty s covidem-19. Podle Borise Cveka je však tenhle předpoklad založen na zcela mylných a neseriozních základech a v konečném důsledku má na solidní výzkum antabusu kontraproduktivní účinek.

Cíl v nedohlednu, česká CNN marně čeká na své diváky

Vojtěch Kristen
Včera • 06:00

KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | Cíl je stále v nedohlednu. Taková je ve zkratce situace stanice CNN Prima News po osmi měsících na trhu. Stanici v průměru sleduje půl procenta lidí u obrazovek, většina pořadů dosáhne na sledovanost pouze v řádu nižších desetitisíců.

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
15. 01. 2021 • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.