Kdy odložíme roušky? Prymula naznačil scénář dalšího rozvolňování vládních opatření

Info.cz

24. 04. 2020 • 10:16

Vláda urychluje uvolňování opatření proti šíření koronaviru, posunula na dřívější termín otevírání obchodů a včera rozhodla také o zrušení zákazu vycestování za hranice. Pokud se bude i nadále vyvíjet situace dobře, vláda bude podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly dál rozvolňovat opatření, včetně roušek. 

„Nechci předbíhat, ta data se mohou vyvíjet. Ale pokud budou takto dobrá i po tom rozvolňování, tak potom může dojít k dalšímu rozvolňování, včetně roušek,“ uvedl Prymula v rozhovoru pro Rádio Z. 

„Co se týče roušek, tak v letních podmínkách se může přijít k tomu, že se rozvolní jejich nošení ve venkovním prostoru. Co se ale týče budov, městské hromadné dopravy a podobně, tak tam si myslím, že s tím budeme muset ještě vydržet,“ upřesnil. 

Do června se podle něj ale zřejmě na stávajících opatřeních nic nezmění. „Protože v tuhle chvíli, tak jak budou postupně v těch třech etapách rozvolňována ta opatření, tak je možné očekávat určitý nárůst, a proto ty roušky minimálně do června nosit budeme,“ míní Prymula.

Celý rozhovor si můžete poslechnout na Rádiu Z. 

SDÍLET