Když obviněný podporuje svého detektiva v politice. Jsme ziskoví, proto jsem Šlachtu podpořil, vysvětluje Kubiska

Jan Hrbáček

EKONOMICKÝ DENÍK | Hnutí Přísaha Roberta Šlachty podpořil člověk, kterého Šlachtův ÚOOZ stíhal v jedné ze svých kauz. Bývalý účetní společnosti Peskim a bývalý spolupracující obviněný Jaroslav Kubiska svůj dar Šlachtovi odůvodňuje tím, že je zapřisáhlý bojovník proti korupci, a že jeho firma je zisková.

Největším sponzorem hnutí Přísaha někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty je hlavní svědek policie proti kontroverznímu lobbistovi Ivo Rittigovi. Jak vyplývá z údajů na transparentním účtu, celkem 200 tisíc korun politickému uskupení poslal podnikatel Jaroslav Kubiska, který v minulosti pracoval jako účetní ve firmě spojované s lobbistou Ivo Rittigem a svědčil proti němu v jeho kauzách. Upozornil na to Radiožurnál.

Šlachta v této souvislosti pro Radiožurnál uvedl, že o daru od Kubisky nevěděl a ani s ním o něm dřív nejednal.

Jaroslav Kubiska začal s policií spolupracovat před necelými deseti lety, a to v rámci vyšetřování kauz jízdenek pražského dopravního podniku (řešila protikorupční policie) nebo také údajného tunelování na výrobu bionafty (řešil ÚOOZ). V obou případech byl spolu s Rittigem a dalšími lidmi z jeho okolí Kubiska obviněn. Zároveň se ale jako jediný k údajné trestné činnosti přiznal a vypovídal například o tom, jak se měly vyprané peníze dostávat právě k Rittigovi.

sinfin.digital