Konec nadějí? Ztracenou Míšu už venku nehledají

Blesk.cz

03. 02. 2017 • 09:46

Policejní rojnice, prohledávání sklepů i skrýší bezdomovců. Tak dosud vypadalo pátrání po zmizelé Míše. Nyní, po třech týdnech od jejího zmizení, ale přišla změna. Policisté už venku nehledají a soustředí se hlavně na vyhodnocování sesbíraných poznatků.

Vyšetřovatelé mají za sebou desítky hodin výslechů lidí z Míšina nejbližšího okolí. Vyslýchali matku, babičku, přítele i expřítele matky, biologického otce Míši, příbuzné a rodinné známé.

Řady lidí se kriminalisté vyptávali opakovaně, včetně matky Evy M. Ta byla na policii i tuto středu a podrobila se údajně i výslechu na detektoru lži. Vyšetřovatelé okruh těch, které vyslýchají, stále rozšiřují.

„Zaměřují se už i na příbuzné příbuzných a známé známých,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Dál také vyhodnocují záběry z kamer, komunikaci na sociálních sítích a stovky poznatků od lidí.

Marné pátrání rojnice policistů teď už v ulicích Ústí vidět není. Dům, ve kterém Míša s matkou bydlí, jeho okolí a cestu do školy prohledávali opakovaně. S tyčemi zkoumali i sníh ve svahu u domu. „Počasí je proti nám. Pokud tělo leží někde v přírodě, je vysoce pravděpodobné, že ho najdeme, až když sníh roztaje,“ řekl před deseti dny pro časopis Týden šéf ústeckých kriminalistů Martin Charvát.

Do pátrání se před časem zapojil i speciálně vycvičený pes z Německa. Narazil na stopu, kterou ale nedokázal sledovat, protože náhle mizí. Dívka v tomto místě zřejmě odjela autem, stále ale není jasné s kým.

Zvrat v případu znamenala také sebevražda přítele Míšiny matky. Ota S. podle svého okolí neunesl tlak. Policie se jím ale intenzivně zabývala jako hlavním podezřelým. Míša se ho podle některých informací údajně bála a vyhýbala se mu.

Nové poznatky v případu přinesl server Blesk.cz. Další informace o případu zde.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

SDÍLET